Kisvárda Város Önkormányzata öt évvel ezelőtt hat szakmai díjat alapított, melyet azóta évente, a városban dolgozó magánszemélyeknek adományoz a különböző szakmák elismeréséül.
Július 4-én délután, a Városháza dísztermében ünnepség keretében adták át az idei kitüntetéseket a július elsejei köztisztviselői,-és Semmelweis nap alkalmából.
Leleszi Tibor polgármester ünnepi beszédében köszöntötte a kisvárdai közszolgálati és egészségügyi dolgozókat, illetve méltatta a díjazottak munkásságát:
„Hiszem és vallom, hogy a hit és Isten közelsége az az erős mankó, melyre munkánk és életünk során a legnehezebb időkben is mindig támaszkodhatunk. Mely segít, hogy a ránk szabott feladatot akkor is képesek legyünk ellátni, ha olykor lehetetlennek tűnik. Ma is olyan kiváló embereket díjazunk, akik szakmájuk kiválóságai, akik kötelességüknek és hivatásuknak érzik mindazt aminek az életüket szentelik és mindazt amire felesküdtek. Kimagasló munkavégzésükkel ismert, elismert és megbecsült emberekké váltak.” - fogalmazott a polgármester.
A FRIGYESI JÓZSEF DÍJ azon magánszemélynek adományozható, aki huzamosabb időn keresztül, kiemelkedő tevékenységet folytatott és teljesítményt ért el az egészségügy területén.
2019-ben ezt a díjat
munkája és hivatástudata elismeréseként
DR. KISÉRY ZOLTÁN kapta.
Dr. Kiséry Zoltán 1949. szeptember 16-án született Debrecenben. Édesapja református lelkész, édesanyja tanítónő volt. Miskolcon, a Kilián György Gimnáziumban érettségizett, majd sikeres felvételit nyert a Debreceni Orvostudományi Egyetemre. 1968-1969-ig a miskolci Tüdőszűrő Állomáson dolgozott asszisztensként; 1975-1987-ig Tuzséron körzeti orvosként praktizált majd 1988-tól a Kisvárdai Városi Egészségügyi Alapellátás háziorvosa lett.
Felesége Dr. Bánk Mariann főorvos a Felső-Szabolcsi-Kórház Reumatológiai Osztályán. Gyermekei: dr. Kiséry Zoltán ügyvéd és dr. Kiséry Mariann orvos. Négy csodálatos unoka aranyozza be életüket, akik tudása és érdeklődése már most szüleik, valamint nagyszüleik nyomdokát célozzák.
Kiséry Zoltán kiemelkedő szaktudással és tudatos felelősségvállalással végzi munkáját, hiszen egy olyan szakmának szenteli életét, amely magába foglalja az emberek reménybe vetett hitét, a segítségnyújtást, az önzetlen odaadást, amely a születéstől az életút végéig tart. Mind orvosként, mind pedig magánemberként segítő kezet nyújt mindazoknak akik rászorulnak, tartja és fáradhatatlanul végzi azt a feladatot, melyre fogadalmat tett.
Évtizedeken át mindig töretlen jó kedvvel, optimizmussal teremt egyensúlyt a magánélete és a közösség szolgálata között. Munkahelyén olyan légkört sikerült kialakítania, aminek alapja a feltétlen bizalom, a kölcsönös megbecsülés. Őszinte odafordulás és elfogadás jellemezi munkáját a betegei felé is. Azt a klasszikus orvos-típust képviseli, aki képes a beteget globálisan szemlélni, testi, lelki problémáit egységesen kezelni. Feltehetően nem létezik városunkban olyan család, akinek valamely tagjával a hosszú életútja során ne hozta volna össze a sors. Betegei körében szeretetnek, tiszteletnek és megbecsülésnek örvend, gyógyító munkáját magas színvonalon végzi.
A KASTAL FERENC DÍJ azon magánszemélynek adományozható, aki huzamosabb időn keresztül kiemelkedő tevékenységet folytatott és teljesítményt ért el Kisvárda város közszolgálatában.
A képviselő-testület döntése értelmében 2019-ben eme díjat
kimagasló és elismerésre méltó munkájáért
CSÜLLÖGNÉ SZITÁS ANDREA kapta.
Csüllögné Szitás Andrea 1964. február 4-én született Kisvárdán. Középiskolai tanulmányait a Bessenyei György Gimnáziumban végezte 1982-ben. 1986-ban okleveles igazgatás-szervezői végzettséget szerzett, majd sikeresen pályázott a Kisvárdai Városi Tanács Városgazdálkodási Osztályára, ahol kinevezett dolgozóként a szövetkezetek törvényességi felügyeletét látta el. 1987. április 1-től átkerült a Pénzügyi Osztályra, melynek jogutódjánál, a Kincstári-, Jogi és Adóosztályon jelenleg is költségvetési ügyintézőként dolgozik. Köztisztviselőként eltöltött évei alatt is folyamatosan továbbképezte magát.
Két gyermeknek adott életet: fia 1988-ban, lánya 1994-ben született, ma már mindketten orvosként praktizálnak.
A hivatalban töltött évtizedek alatt többféle feladatkörrel is megbízták, melyeket mindig teljes körűen, precízen és lelkiismeretesen végez. Amellett, hogy több, mint 20 éve az osztályvezető-helyettesi státusz birtokosa, pályafutása során saját munkája mellett több alkalommal hosszú évekig ellátta az osztályvezetői teendőket is, bizonyítva ezzel szakmai rátermettségét, kiemelkedő vezetői és szervező képességét.
Munkaköri feladatait mindig kiemelkedően teljesíti, jellemzői közé tartozik a pontosság, precizitás, önállóság és szorgalom. Szakmai ismerete és jártassága kiemelkedő, nagy hangsúlyt fordít a szakszerűség és jogszerűség betartására. Mindig szívesen fogadja és hasznosítja az új ismereteket, ugyanakkor tudását, tapasztalatát önzetlenül megosztja kollégáival. Nyitottságának köszönhetően könnyen ismerkedik, jó munkakapcsolatokat épít ki mind a szűkebb kollektívában, mind egyéb szervezetek tisztviselőivel. Hivatalunknál töltött folyamatos munkaviszonya mára elérte a 33 évet.
Andrea szakmai felkészültsége, emberi rátermettsége példa a hivatalban dolgozó munkatársak számára. Munkája tükrözi erős személyiségét, jóindulatát ,s azt hogy az általa végzett feladatok nemcsak számokból állnak, hanem a számok mögött emberi sorsok húzódnak meg. Az a köztisztviselő, aki szívét és lelkét is hozzáteszi munkájához. Nap mint nap sokat dolgozik. Óráját nem nézi csak az ellátandó feladatot. Munkáltatója munkaidőn kívül is mindig számíthat rá. Mosolygós arca és tekintete feledteti a naponta ránk nehezedő nehézségeket.
Személye megtestesíti mindazt, amit egy köztisztviselővel szemben megfogalmazunk: pontos, precíz, betartja és betartatja a törvényességet, megbízható, jó munkatárs, együttműködő, kiváló köztisztviselő.
A városi díjak átadása után címzetes főorvosi kinevezéseket adott át Barabás Jánosné dr. jegyző asszony, Lukács Katalin, a Városi Egészségügyi Alapellátás vezetője és Leleszi Tibor polgármester. Mától a címzetes főorvosi cím használatára jogosult: Dr. Pásztor Ágnes és Dr. Rozinka Beáta fogorvosok; illetve Dr. Nagy Éva házi gyermekorvos (aki jelenleg szabadságát tölti, így kinevezését később veszi át).
A városi ünnepséget Agárdi Eszter csellóművész produkciója nyitotta és zárta, aki – nem mellesleg - pár nappal ezelőtt vette át kitüntetéses mesterdiplomáját a budapesti zeneakadémián.
A díjazottaknak gratulálunk,
további kitartó és sikerekben gazdag munkát,
sok boldogságot és jó egészséget kívánunk Kisvárda valamennyi lakója nevében!
- Durucz Gabi -
fotók: Szabó Sándor