Magyarország idősbarát kormánya a Segítő Kezek program infokommunikációs továbbfejlesztésével is igyekszik javítani az idősek biztonság- és közérzetét – jelentette be Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára június 1-jén, a modellprogram együttműködési megállapodásának aláírásán. A projektben Budapest V. kerülete, Kisvárda és Szombathely települések vesznek részt.
Az államtitkár szerint a korszerű eszközök, mint például az okostelefon, az internet, a skype, vagy a vészjelző karperec mindennapos használata növeli a szépkorúak otthoni biztonságát, ösztönzi a generációk közötti minél élénkebb kommunikációt és támogatja a családokat idősödő tagjaik ellátásában.
A Segítő Kezek infokommunikációs modellprogram megállapodását a minisztérium képviseletében Kara Ákos írta alá a települések polgármestereivel: Leleszi Tiborral (Kisvárda), Puskás Tivadarral (Szombathely) és Szentgyörgyvölgyi Péterrel (Budapest V. kerület).
A modellprogram részleteit ismertetve Jeneiné Rubovszky Csilla, az NFM idősek alapszolgáltatásainak fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa hangsúlyozta: a 2013-ban útnak indított Segítő Kezek idősgondozó program során elkészült országos hatástanulmányból kiderült, hogy az idős emberek mindennapjaiban az egészségükre való odafigyelés, a biztonságuk garantálása és a magányosabb napok enyhítése a három legmeghatározóbb szempont.
A projekt tesztüzeme idén októberben indul és később országos kormányzati programmá tervezik fejleszteni. Kisvárdán a projektet középiskolások segítik önkéntes munkában.
Durucz Gabi
forrás és fotó:
Nemzeti Fejlesztési Minisztérium,
Kommunikációs Főosztály