A Kisvárdai Tankerületi Központ a Széchenyi 2020 Program keretében 97 555 936 forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretében meghirdetett „Pályaorientáció, kiemelten az MTMI készségek és kompetenciák fejlesztése a köznevelés rendszerében” című pályázati kiíráson.
A 24 hónapos projekt időszak alatt 4 járásban, 7 településen lévő általános iskolákban, közel 5000 tanuló részvételével került sor a pályaorientációhoz kapcsolódó, az általános iskola és gimnázium 1-12.évfolyamos tanulóinak szóló, kiemelten a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai területek népszerűsítésével egybekötött programok megvalósítására.
A projekt rövid bemutatása:
A Kisvárdai Tankerületi Központ eredményesen valósította meg a „Pályaorientációs tevékenység Kisvárdán és vonzáskörzetében” című projektjét, melynek fő célja a pályaorientáció megerősítése volt a köznevelési intézményrendszerben, különös tekintettel a matematikai, természettudományos, informatikai és műszaki pályák választásának népszerűsítésére és ahhoz kapcsolódó kompetenciák fejlesztésére. A projekt 2017.szeptember 1. napjától indult és 24 hónapon keresztül valósult meg 8 köznevelési intézményben, összesen 10 feladat ellátási helyen.
A tanulók speciális tematikájú, élményjellegű tanórához köthető és tanórán kívüli tevékenységeken vettek részt. A végzős tanulók megyei és országos szintű pályaválasztási eseményeket látogattak meg. Minden érintett szülő számára elérhető volt legalább egy olyan rendezvény, ahol a pályaválasztás / pályaorientáció szülői szemszögből került megvilágításba. A tanórához köthető tevékenységek között voltak rendhagyó órák, találkozók sikeres öregdiákokkal, szülőkkel, ill. sor került pályaválasztási rendezvények megtartására is. Tanórán kívüli tevékenységek az MTMI érdeklődésű tanulók számára nyújtottak lehetőséget játékos keretek között szakkörök és szakmai programú táborok keretében.
Ilyenek voltak például a Minecraft szakkör, a Robotika szakkör, az internetes vetélkedő. A pedagógusok számára különféle a pályaorientációhoz kapcsolódó képzések, tréningek valósultak meg. A projektben az oktatásban alkalmazható korszerű, oktatási eszközök kerültek beszerzésre pl.: közel 10 MFt értékű humanoid oktatási robot, alternatív energiaforrások kísérletező készlet segítette a tanulók oktatását.
A projekt elősegítette a tudatos felnőttkori életpálya-építés és a majdani sikeres munkaerő-piaci részvétel megalapozását, az ehhez szükséges készségek elsajátítását.
A projektről bővebb információt a http://kk.gov.hu/kisvarda oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Dr. Elek Tamás
a projekt szakmai vezetője
elérhetősége: +36-45-795-248,
email:tamas.elek@kk.gov.hu