Borsányi Gábor és Huszár Viktor találták ki a Teqballt, amely ha így halad, akár hónapokon belül világhírű lehet. Az új magyar innováció már bárki számára elérhető szabadtéren, a kisvárdai Várkertben.
Mi az a Teqball?
Hétköznapi nyelven fogalmazva: lábtenisz pingpongasztalon. Tudományosabb megközelítés szerint egy futballalapú új sporteszköz és ötfajta új sport is egyben, amely mind a profi focisták, mind az amatőr sportbarátok számára kiválóan alkalmas a technikai tudásuk, a koncentrációs készségük és az állóképességük fejlesztésére. Ketten és négyen lehet játszani. A labdarúgás legtisztább válfajának tartják, mivel a játékosok között nincs fizikai kontaktus és ki hinné, hogy a szerencsefaktor teljes egészében kizárható: itt esély sincs mákkal nyerni, csakis a jobb játékos győzhet.
Magát az asztalt Teqboardnak hívják és a vége hajlított, direkt úgy tervezték, hogy a labda minden esetben a játékosok felé pattanjon. Ami a legfontosabb szabályokat illeti, egy játékos maximum háromszor érhet hozzá a lasztihoz a labdamenetek során, de egy testrészével csak egyszer. Egy játszma 12 szerzett pontig tart, fejenként négy szervával. Rengeteget fejlődhet az ember technikailag akár egy meccs után is, mert a szabály tiltja, hogy az egész mérkőzést mondjuk kizárólag a jobb lábát használva játssza le, kénytelen fejjel vagy a gyengébbik lábával is hozzáérni.
„Újpesten nőttem fel, gyerekként rengeteget fociztunk a környéken. Néha használtuk a betonból készült pingpongasztalt is, tehát mondhatni innen jött az ötlet. Később rájöttem, hogy ez egy igen szórakoztató játék, viszont a hagyományos pingpongasztal alkalmatlan erre és sokat elvesz az élvezeti értékből. Így született meg a hajlított asztal ötlete.” – mondta az eszköz kisvárdai átadásán Borsányi Gábor. A korábbi NB II-es futballista nem csak sportolóknak, hanem a hétköznapi embereknek is ajánlja az eszköz által alkalmazható ötféle sport bármelyikét, kortól és nemtől függetlenül. „A Teqballt azok számára alkottuk meg, akik szeretik a labdarúgást, a versengést és a szórakozást. Büszkék vagyunk arra, hogy több, a futballban elismert szaktekintély szerint is az alapötlet az egyszerűségétől zseniális, ugyanis Teqballozás közben a különleges ívnek köszönhetően a labda mindig a játékos felé pattan, így az könnyen lekezelhető és megjátszható. Reményeink szerint a Teqball idővel meghódítja majd a világot, mert a labdarúgás mind Magyarországon, mind világszerte igen nagy népszerűségnek örvend” – mondta Borsányi Gábor ötletgazda.
A Teqballal az ötletgazdák és a fejlesztők célja egyértelműen az volt, hogy a labdarúgás rendhagyó formájával e sportágat szinte bármilyen helyszínen elérhetővé tegyék, egyben fejlesztőeszközt hozzanak létre. Fontos volt számukra az is, hogy a sportrajongók úgy gyakorolhassanak, hogy közben szórakozzanak. Az sem volt mellékes szempont, hogy a sérülés veszélyét a minimumra csökkentsék, mivel sem a Teqboard nevű forradalmi készségfejlesztő sporteszközhöz, sem az ellenfélhez nem szabad hozzáérni játék közben. Egyedül a labda érhet a testhez. A Teqball asztal egy olyan új sporteszköz, amely mind a profi focisták, mind az amatőr sportbarátok számára kiválóan alkalmas a technikai tudásuk, a koncentrációs készségük és az állóképességük fejlesztésére, miközben szórakoznak.
Jelenleg 15-16 promóciós Teqboard van legyártva, melyek a világot járva turnéznak, s melyek közül ajándékba kapott egyet Kisvárda, mely bárki számára elérhető a kisvárdai Várkertben. Az eszközt dr. Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter, Leleszi Tibor polgármester és Borsányi Gábor ötletgazda adták át ünnepélyesen a várkerti műfüves pályán. Már az átadó ünnepségen nagy népszerűségnek örvendett a Teqboard és az általa játszható sportok, mind az óvodások, a jelenlévő felnőttek és a Kisvárda Master Good felnőtt és ifjúsági focistái körében is.
A Teqboard asztalok kereskedelmi forgalomba várhatóan az év végén kerülnek.
- Durucz Gabi -
fotók: Fodor Péter