2013. február 16-án került sor a VIII. Zemplén Kupa megrendezésére, aminek ismételten Sátoraljaújhely városa adott otthont. Kisvárdát 11fő versenyző képviselte ezen a rangos eseményen, ami már időközben nemzetközivé nőtte ki magát.
A közel 300 versenyző között voltak horvát és szerb indulók is egyaránt népes számban, ezért a versenyrendezőség bejelentette, hogy 2014. évre nemzetközi versennyé szeretné nyilvánítani ezt a rangos eseményt.
A 2013 -as versenyszezon igen korán indult el a kisvárdai Kyokushin Karate Do Sc háza táján.
Az év első eredményét egy ezüstöt Rétfalvi Tamás a lengyelországi Rzeszovból szállította az egyesületnek. Közben a club versenyzői lázas igyekezettel készültek a VIII. Zemplén Kupa viadalaira.
Ezen a versenyen debütáltak a club legújabb versenyzői, akik az elődök nyomdokaiba lépve tovább vihetik a sportszerető város hírnevét. A szokásos versenyregisztrációt és sportorvosi vizsgálatot követően a formagyakorlat versenyszámok lebonyolítására került sor, ahol a kisvárdaiak Rétfalvi Attila, Kovács Bence, Berencsi Tímea, Batári Dávid, Fodor Norbert és Vámos Viktória személyében voltak érdekeltek.
A verseny lebonyolításával kapcsolatos szabályokat a versenyrendezőség sajnos a helyszínen megváltoztatta, ami a csapat versenyzőinek további szereplését negatívan befolyásolta. Gyakorlatilag csak egy formagyakorlat bemutatása alapján döntöttek a továbbjutókról a következő körbe – biztos véletlenül Rétfalvi Attilának a többszörös magyar bajnok Márki Dáviddal kellett összekerülni rögtön az elején, aminek az eredményének kimenetele számunkra nem volt ismeretlen. Attila minden tőle telhetőt megtett az utána következő szerencsés versenyzők sokkal, gyengébb szerepléssel dobogóra tudtak állni. Formagyakorlat kategóriában végül is Berencsi Tímea jó szereplésének köszönhetően egy arannyal lettünk gazdagabbak és további bronzérmeket szereztünk Batári Dávid és Vámos Viktória személyében.
A kata versenyszámok még be sem fejeződtek és ezzel párhuzamosan megkezdődtek a küzdelmek, ami néhol igazi próbatételt jelentett az edzőknek és a segítőiknek egyaránt. Ebből adódóan nehezen lehetett követni a versenyszámok menetét, ami a felkészülő versenyzők bemelegítését tovább nehezítette. Tovább sújtott bennünket, hogy rögtön az elején a sérüléssel küszködő Berencsi Tímeának a nevezéstől eltérően egy súlycsoporttal feljebb kellett mennie, -„a kisvárdai leány már csak helyi vagányságból” adódóan is bevállalta, ami 10 -15 kilóval nehezebb ellenfeleket eredményezett számára. Timi keményen küzdött és ennek köszönhetően a Kata arany után egy újabb bronzéremmel lettünk gazdagabbak. Soltész Andorka teljes magabiztossággal szinte ronggyá verte ellenfelét végig uralva a küzdőteret a küzdelme végén egy vitatható fejrúgással mégis kikapott. Fodor Norbi első küzdelme megnyerése után sajnos a későbbi bajnokkal került össze bátran küzdött, de a végén mégis kikapott és ezzel számára véget értek a további küzdelmek.
Hasonlóan jártunk Radvánszki Attila, Kovács Bence, Molnár Dávid és Tercza Ferenc esetében is, ami elég rosszul érintette csapatunkat igaz több versenyzőnknek ez volt élete első igazi megmérettetése, ahol fő célunk a tapasztalatszerzés volt, hogy majd a későbbiekben ezektől megerősítve eredményes versenyzőkké válhassanak. A hullámvölgyeket követően Vámos Viktória küzdelmeire került sor, ami ismételten bizakodással töltötte el kis csapatunkat. Viki igazi harcosként esélyt nem adva ellenfeleinek KO-val nyerte mind három küzdelmét. - Viki első versenye egy igazi sikertörténet, és reméljük, hogy a Hajdúszoboszlón megrendezésre kerülő Diák Olimpia területi versenyein tovább fog ez folytatódni.
A verseny vége felé lelkes kis csapatunk Berencsi Csabáért szoríthatott, mint később kiderült egy szentesi fekete öves versenyző is lesz az ellenfelei között, akit hazai szervezetük rangos és torony esélyes versenyzőjeként tartanak nyilván a serdülő korcsoportban. Csaba korcsoportjában nem ő volt az egyetlen Szentesi induló, ami számunkra csak szintén később kiderült ki, ugyanis a kiírástól teljesen eltérően biztos megint teljesen véletlenül megváltoztatták az ellenfeleket, - vagy ezzel próbálták kifárasztani és felmérni a Kisvárdai fiút? Ez igazából nem sikerült, mert mire elkezdődött a küzdelem már gyakorlatilag vége is lett Csabika erőteljes ütéseivel és rúgásaival teljesen széttörte ellenfelét, akinek nem csak a teste tört meg, hanem lelke is, ezért jóval idő előtt KO-val véget ért a küzdelem. Majd ezt követően került sor a „mester és tanítvány” küzdelmére, igazi kuriózumnak számított ez a küzdelem, aminek a végén mindenki úgy gondolta, hogy a kisvárdai fiúnak nincs semmi esélye „sárga övesen” a fekete övessel szemben. Csabikát úgy küldtem fel a küzdőtérre, hogy ott nem az övet kezdjük tisztelni, hanem az ellenfelünk legyőzése a fő cél, aki előzőleg nem igazán tartott minket ellenfélnek.
Elkezdődött a várva várt küzdelem, az ellenfél teljes erővel rárontott a kisvárdai versenyzőre, aki derekasan állta a rohamokat és kemény ütéseivel és rúgásaival megtörte a szentesi fiú lendületét majd ezt követően teljesen átvette a küzdelem irányítását, és innentől tovább végig Csabika uralta a küzdőteret. A küzdelem végén hatalmas ováció közepette a bírók döntetlent hirdettek, körülöttünk mindenki hitetlenkedve fogadta a döntést és hangosan nemtetszés nyilvánítására került sor. Ami a bírókat nem befolyásolta abban, hogy további egy perc hosszabbítást megítéljenek. A hosszabbításban teljesen a kisvárdai versenyző akarata érvényesült, Csabika ellenfelét többször szabályosan fejbe rúgta, amire a bírók nem jeleztek semmit. A küzdelem végére 4:1 arányban Csabikát hirdették győztesnek. Még egy ellenfél állt Csabika és egy újabb aranyérem útjában, amit viszonylag könnyen meg is oldott, mert ellenfelét rövid idő alatt testre le KO-ra.
A verseny végére a kisvárdaiak három aranyéremmel és három bronzéremmel térhettek haza.
Minden elismerés a versenyzőknek és szüleiknek és mindazoknak, akik velünk együtt izgultak és szurkoltak a csapat sikeréért!
Osu.
Sensei Markó László edző