A túl magasra nőtt, a vezetéket veszélyes távolságban megközelítő fák, ágak nemcsak üzemzavart, hanem áramkimaradást okozhatnak. Ez nemcsak a lakókörnyezetnek jelent kellemetlenséget, hanem rendkívül élet- és balesetveszélyes is. Sőt, ha a fák ágai elérik a vezetéket, pusztán a fák érintése is rendkívüli kockázatot, életveszélyes helyzetet teremthet.
Ugyanilyen veszélyt jelentenek a biztonsági övezeten kívül lévő olyan fák is, amelyek magasságuknál, terjedelmüknél fogva szeles, viharos időben rádőlhetnek a vezetékre és elszakíthatják azt. A gallyazást a nemzetgazdasági miniszter a villamos művek, valamint a termelői, magán- és közvetlen vezetékek biztonsági övezetéről szóló, 2/2013. (I.22.) számú NGM rendelete szabályozza.
A villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 124. § (2) alapján a hálózati engedélyes a növények vegetációs idejétől függetlenül jogosult a gallyazási munkálatok elvégzésére, illetve elvégeztetésére. Az E-ONszakemberei a hivatkozott jogszabályok alapján, az élet- és balesetveszély elhárítása érdekében - az ország többi településéhez hasonlóan - Kisvárda területén is elkezdték a szükséges gallyazásokat.
A gallyazás során levágott ágak, gallyak elszállításában segítséget nyújtanak a Kisvárdai Intézményműködtető Nonprofit Kft. munkatársai.
„Az élet-, és balesetveszély elkerülése érdekében szükségesek a gallyazások városunkban is. Több lakó nem tetszését jelezte felénk az E-ON gallyazási munkálatait vonatkozóan, amelyre felhívtuk a társaság figyelmét. Önkormányzatunk szakemberei gondoskodni fognak a lombkoronák esztétikai metszéséről.” - nyilatkozta Leleszi Tibor polgármester kérve és megköszönve a lakosság türelmét, megértését és együttműködését.
- Kisvárda Város Önkormányzata -