Napok óta varrógépek kattogásától, szeretettel telt szívek dobbanásától hangosak a kisvárdai utcák. Közel húsz önkéntes nő, napközben vagy éjszaka, a munkája mellett vagy ahelyett, szabadidejében varr egészségügyi lábzsákot, arcmaszkot, sisakot és műtős kabátot a kisvárdai kórház orvosainak, ápolóinak.
Óvónők, nyugdíjasok, hivatali dolgozók, szociális munkások szabják és varrják a szigorú előírásoknak megfelelő textil egészségügyi kellékeket.
A gondosan kiválogatott, hibátlan minőségű anyagokat a Háda Kft. szállítja a Felső-Szabolcsi Kórház mosodájába, ahol az ott dolgozók későbbi rendeltetésüknek megfelelően válogatják szét a textileket lábzsákra-, arcmaszkra-, és sisakra valónak.
„Szétválogatás után, a kórház szállítja el az anyagokat, illetve a hozzájuk használt drótokat és gumikat az Inkubátorházba, ahol szétosztjuk azokat a varrónőink között.” - kezdte a tájékoztatást Lengyel Tímea. A Segítő Kezek az Elesetteknek Alapítvány kurátora Kisvárda Város Önkormányzatának koordinálásával naponta szervezi az önkéntesen készült termékek logisztikáját, lelkesíti és biztatja a varrásra jelentkezőket. Folyamatosan kapcsolatot tart a kórház vezetésével és az orvos-csapattal, hogy ha bármilyen varrás-technikai kérésük, higiéniai kívánságuk van, annak maximálisan meg tudjanak felelni. Az alapítványi kurátor elmondta továbbá, hogy a termékeket felhasználó egészségügyi dolgozók rendkívül hálásak és tapasztalataik alapján mind a kollégáknak, mind a betegeknek felvidítja mindennapjait a színes, mintás, esetenként rajzfilmfigurás maszk és egyéb kellék.
A segítő kezek által készített termékek elsősorban kórházi felhasználásra készülnek, de ha valaki szeretne arcmaszkot saját felhasználásra, nagyon szívesen adnak belőle bárkinek Kisvárdán, a Krucsay úton található Inkubátorházban.
„Nagyon fontos, hogy a már kész termékek először ismét a kórházi mosodába kerülnek vissza, ahol fertőtlenítik, sterilizálják, majd az egyes osztályokon kiosztják azokat.” - erről már Pámer Pál adott tájékoztatást. A kórházi mosodavezető abban is segíti az önkéntes munkát, hogy ő adja a szakmailag megfelelő szabásmintákat, szabványokat, ő szervezi le és egyezteti a Háda Kft. által minden nap felajánlott több kilónyi textíliákat, illetve ő segít a varrógépek esetleges szervizelésében is.
„Sok-sok önkéntes lelkes, precíz és lelkiismeretes munkája, Kisvárda ezen összefogása eredményeként: eddig körülbelül 700 darab szájmaszk, 300 darab lábzsák, 200 csukja és körülbelül ennyi műtőskabát készült a szorgos kisvárdai segítő kezek által. Ezt nem lehet elégszer megköszönni!” - mondta Leleszi Tibor, Kisvárda polgármestere hozzátéve: „Büszke vagyok Kisvárdára, akik a frontvonalban dolgozókért is egy emberként fogtak össze segítő szándékkal, egy közös cél elérése érdekében!”
„Tégy jót másokkal tiszta szívből és minden amit másokért teszel,
váratlanul fog visszaérkezni hozzád!”
- Durucz Gabi -