Nemzetközi tapasztalatok szerint jobb teljesítményre képes az a dolgozó, aki össze tudja hangolni munkahelyi és családi teendőit. Több olyan csoport is van a munkaerőpiacon, amely valamilyen oknál fogva nem tud, vagy nem akar hagyományos foglalkoztatási formában elhelyezkedni kisgyermek nevelése, idős hozzátartozó gondozása, vagy oktatásban való részvétel miatt.
E potenciál kihasználása érdekében Magyarország Kormánya pályázatot hirdetett a munka és a magánélet összehangolását lehetővé tévő rugalmas foglalkoztatás elterjesztése, a kisgyermeket nevelő nők foglalkoztatásának növelése, valamint a munkavállalók és munkáltatók alkalmazkodóképességének növelése érdekében.
A Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretén belül, a TÁMOP-2.4.5-12/7 kódszámú, „A munka és a magánélet összehangolását segítő munkahelyi kezdeményezések - rugalmas munkahelyek” című pályázaton nyert a Kisvárdai Közös Önkormányzati Hivatal.
A projekt általános célja, hogy hozzájáruljon a polgármesteri hivatal munkaszervezési struktúrájának megváltoztatásával az új kihívásoknak megfelelő rugalmas munkarend kialakításához, növelve a munkavállalók foglalkoztatásának biztonságát, hozzájárulva a munka és a családi élet időkereteinek összehangolásához.
„Ez a projekt, a bevezetett új megoldásokkal, azon hivatali dolgozóink számára jelent könnyítést, akik esetében jellemzően problémaként merül fel munkakörükből fakadó feladataik ellátása és családi életük összehangolása.” - tájékoztatott Leleszi Tibor. Kisvárda polgármestere elmondta továbbá, hogy a rugalmas munkaidő mind a nők, mind a kisgyermekes anyák élethelyzetét látványosan javítja, mivel a gyermekek iskolába kísérését, illetve a délutáni elhozatalt is segíti.
A tevékenység keretében két képzést tartanak majd: az egyiket a vezetők számára, mely megismerteti őket az atipikus, ill. rugalmas foglalkoztatási formákkal, a másikat pedig a rugalmas foglalkoztatotti formákban betölthető munkakörökben dolgozók számára. A projekt fizikai befejezésének tervezett napja ez év október 31.
Durucz Gabi