Február 17. Kisvárda, Művészetek Háza – a szentlászlósoknak újabb lehetősége volt a Filharmónia Ifjúsági Bérlet programsorozatán részt venni. Bizet, Puccini, Mozart operáinak népszerű dallamai csendültek fel egy igazán különleges, interaktív előadáson.
A film és az opera varázslatos világa találkozott egy műértő kisiskolás és az operák világában nagyon járatlan, fura kérdésekkel, reflexiókkal bombázó édesapa szerepjátékában. Ki-ki akár önmagát is felismerhette ezekben a szerepekben. Még az ügyességét vagy szerencséjét is bizonyíthatta néhány diák, akinek a csúzli cukorka lövedékét sikerült elkapnia.
A rendezvény lehetőséget adott arra is, hogy a kulisszák mögé pillantsunk, és felejthetetlen találkozásokat éljünk át. Megismerkedhettünk Telekes Péter színművésszel, Kriszta Kinga, Horváth István, Fülöp Máté operaénekesekkel. Büszkeséggel töltött el minket, hogy a kisvárdai római katolikus egyházközségből elszármazott fiatalt, Kassai Judit fuvolaművészt a Szabolcsi Szimfonikusok tagjaként láthattuk a színpadon.
Látványos produkció, kiváló operaénekesek, a filmvászonra álmodott látványvilág ismert magyar színészek közreműködésével – ez a garantált siker nyitja. A vásznon Balázs Ádám – egy Oscar-díjas film zeneszerzője – kifejezetten erre az előadásra komponált filmzenéje fokozta az élményt. A vizuális világot pedig Tiszeker Dániel, az egyik legsikeresebb hazai filmrendező tette még hatásosabbá, hogy a fiatalok igazán átérezhessék a zene és a történetek erejét.
Votykuné Aradi Angéla
hittanár
És következzék, ahogyan egy kilencedikes csellista diákunk megélte az előadást:
Találkozásom Telekes Péter Junior Prima díjas színésszel
Általános iskolás és középiskolás társaimmal együtt vehettünk részt a Filharmónia Magyarország "OperaCinema" előadásán, amely mozgalmasságával, látványosságával, változatos műsorával elkápráztatott bennünket.
Betekintést nyerhettünk az operák világába, de nem a hagyományos operaházi keretek között. A Szabolcsi Szimfonikus Zenekar és neves operaénekesek közreműködésével csendültek fel híres részletek, többek között Bizet: Carmen, Puccini: Bohémélet és Mozart: Varázsfuvola című műveiből.
Egy-egy szituáció modern feldolgozású kisfilmeken keresztül elevenedett meg, ezek segítettek abban, hogy jobban megérthessük az egyes alkotások történetét, ma érvényes mondanivalóját.
Számomra a legnagyobb élményt az jelentette, hogy találkozhattam a budapesti Vígszínház egyik elismert színészével, Telekes Péterrel, akit korábban a Padlás című musical Hercegeként ismerhettem meg. Most egy kisfiúval. Mezei Áronnal együtt ők voltak a műsor "narrátorai". Apa és fia humoros párbeszédeiből megtudhattuk a művekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat.
Hálás vagyok a Filharmónia Magyarország kezdeményezésének, hogy ezzel az előadással még közelebb kerülhettem a klasszikus zene világához.
Máté Beáta Szófia
9.A osztályos tanuló