2024. február 21-én, a délelőtti órákban precíz időbeosztásban elkezdődött az Élményszerű és elmélyült tudásátadás a zongoratanításban elnevezésű mesterkurzus tanár úrral.
Pless Attila nem először fordul meg a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskolában, erősen befolyásolja munkánkat: tartalmilag és színvonalában is. Jól bevált művészetpedagógiai módszereket láttunk. Meggyőző hangvételű, színes előadása a tanárok és növendékeink visszajelzései szerint valamennyi résztvevőre igen inspiráló hatással volt. Mind elméleti, mind gyakorlati megközelítéssel, kézzelfogható, szemléletes példákat mutatva adott segítséget.
Tanulóink szép élménnyel távoztak haza, hiszen Attila tanár úr érti a gyerekek nyelvét! Tanáraink nagyszerű felkészítő munkát mutattak be. Büszke vagyok rá, hogy ilyen kiváló kollégákkal dolgozom! Ezen a napon feltöltődtünk!
A házigazda a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója Komár Lívia, helyettese Újhelyi István, remek szervezőmunkát végeztek. A dolgos nap után Pless Attila zongoraművész, Bach-Marcello, Bach-Busoni, Chopin és Mozart műveiből adott koncertet a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskoladísztermében. Ez volt a második találkozás a nap folyamán.
A zongoraművész 1988-ban kiváló minősítésű diplomát szerzett Budapesten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Tanárai Szegedi Ernő és Hambalkó Edit zongoraművészek voltak. Aktív résztvevője volt Sebők György, Dimitrij Baskirov és Rudolf Kehrer mesterkurzusainak. Több nemzetközi zongoraversenyen vett részt (például: Seregno 1987, Parma 1992, Enna 1993, Aosta 1995). Budapesten a Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyen a középdöntőbe jutott (1986). Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata többször támogatta és jutalmazta zongoraművészi, valamint tanári tevékenységét. 1995-ben megkapta a “Junge Kunst in Europa” díjat Debrecen testvérvárosában, a németországi Paderbornban. 1986-tól tanít a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
A zeneszerető közönség megcsodálhatta a zongoraművész energikus, egyedi játékstílusát. Kisvárdán szép számmal élnek komolyzenét értő és kedvelő polgárok, most lehetőség nyílt, hogy helyben hallhassák a remekműveket. Reméljük, sokszor halljuk Őt még Kisvárdán.
Kedves Gyerekek!
Legyetek kíváncsiak, ne féljetek a komolyzenétől! Ne maradjatok ki egy ilyen sokszínű, varázslatos világból.
A program a Nemzeti Kulturális Alap és a Kisvárdai Weiner Művészeti Egyesület támogatásával jött létre intézményünkben.
Dr. Gulácsyné Turi Erika Erzsébet,
a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola
billentyűs- és fúvós tanszak munkaközösség vezetője