Megtartotta a 2021/22 -es nevelési év szorgalmi időszakát lezáró értekezletét a Kisvárdai Egyesített Óvoda alkalmazotti közössége.
Nevelési évünk értékelésének mottójául Tari Annamária pszichológus sorait választottuk:
"A gyereknevelés és tanítás során az a legfontosabb, hogy egy gyerek mindig tudja, akkor is szeretik őt, ha nem tökéletes, és hogy ezen képes javítani. Ez olyan bizalom a felnőtt részéről, amit minden korú gyerek megérez. Hogy hisznek benne. Tévedhet és hibázhat. Nem kell tökéletesnek lennie. A világ sem az."
Az intézményvezető beszámolt és értékelte a kiemelt feladatok megvalósulását, melyek között nagy hangsúlyt kapott egy új szemléletű intézményi tehetség koncepció kialakítása, valamint a Bázisintézményi feladatok magas színvonalú megvalósulása. Mindezek természetesen az alapvető óvodai nevelési feladatok mellett, az országos alapprogrammal összehangban és a szorgalmi időszak nagy részében még a járványügyi eljárásrendeknek megfelelően. A szakmai feladatok értékelését követően, ünnepélyes keretek között, számos dolgozó részesült elismerésben. Sor került a jubileumi évek elismerésére, a nyugdíjba vonuló és búcsúzó kollégák köszöntésére, az „Év Óvodapedagógusainak” méltatására.
Jubileumi évek:
40 év: Deákné Pataki Mária – nyugdíjba vonul, Oláh Lajosné – nyugdíjba vonul.
30 év: Asztalosné Juhász Viola, Dancs Jánosné – nyugdíjba vonul, Májer Imréné.
25 év: Pálinkásné Garasos Melinda, Dajkáné Göncz Andrea, Puskás Gyöngyvér.
Az „Év Óvodapedagógusa”: Battáné Tóth Katalin, Dajkáné Göncz Andrea.
Intézményi szinten átadásra került az „Év dolgozója” díj, melyet minden évben egy-egy nevelő-oktató munkát segítő kollégának adunk át. Ebben a nevelési évben, kiemelkedő szakmai munkájáért Mikóné Jánvári Edina pedagógiai asszisztens kapta a díjat.
Mikóné Jánvári Edina 2013 szeptemberétől dolgozik a Kisvárdai Egyesített Óvoda kötelékében. Első perctől a Tompos lakótelepi Tagóvoda csapatát erősíti. Munkakörét tekintve pedagógiai asszisztens, de tevékenysége igen sokrétű. Teljes felelősséggel kapcsolódik be az óvodai csoportok mindennapi életébe, a délutáni óvodai nevelési feladatokat teljes önállósággal végzi. Nem állnak távol tőle az adminisztrátori teendők sem, mint ahogy kollégáit segítve, hiányzás esetén a dajkai feladatok ellátása sem. Ezekből a sokrétű feladatokból volt bőven része ebben a nevelési évben. Edina vidám, alkalmazkodó, együttműködő attitűdje segíti a gyermekekkel, szülőkkel, kollégákkal történő együttműködést. A tevékeny mindennapjait áthatja a gyermekközpontúság, a szakmai alázat, a lelkesedés. Kiváló szakmai kompetenciáinak, segítőkészségének elismeréseként, Asszisi Szent Ferenc szavaival köszöntük meg munkáját: Előbb csináld azt, ami szükséges, utána azt, ami lehetséges, és máris azt fogod csinálni, ami lehetetlen.
Intézményünk történetében először került átadásra a Valenszky Lila - díj. A díj az első kisvárdai óvónő nevét viseli, aki nővérével Máriával 1881-ben, akkori nevén gyermekmenhely-ápoldát nyitott, mely a fröbeli szemlélettel működött. Nekünk, Kisvárdán élő és dolgozó óvodapedagógusoknak példaértékű tevékenységet végeztek.
A díjat elsőként a hasonló innovatív szemléletmód, befogadó, empatikus pedagógiai attitűd tanúsításáért a Kisvárdai Egyesített Óvoda vezetősége Juhász Ágnes óvodapedagógus részére adományozta.
Juhász Ágnes mesterpedagógust, ha röviden kellene jellemezni azt mondanánk, hogy Ő maga az élet, immár 37 éve az óvodapedagógusi pályán. A gimnáziumi évek alatt döntötte el, hogy kisgyermekek nevelésével szeretne foglalkozni. A Hajdúböszörményi Óvónőképző Intézetbe, elsajátította azokat az alapvető ismereteket és módszertani tudást, amelyek szükségesek az óvónői pályához. Tudásvágya inspirálta a rendszeres képzéseken való részvételre, majd a Debreceni Egyetemen a Kommunikáció és Beszédfejlesztői szakvizsga megszerzésére. 1985 augusztusában kezdte munkáját a Kisvárdai 4. Számú Napközi-otthonos Óvodában, a mostani Tordai Úti Tagintézményben. 2017-ben a Nyitnikék Tagóvodában folytatta munkáját. Ennek a közösségnek is értékes tagja, emberszeretetével, önzetlen segítségnyújtásával, szakmai tudásával. Aktívan és fáradhatatlanul részt vesz az intézmény innovációs folyamataiban, pályázati munkáiban. Hivatástudata gyerekszeretete segítik a mindennapi nevelőmunkában elért sikereit, optimista, életvidám egyénisége alapot ad hivatásában való önkiteljesedésre. Azt vallja, hogy a legfontosabb” a gyermekek feltételnélküli elfogadása és szeretete”, a gyermekek érdekét tartja mindig fontosnak, ezért gyakran látogatja az óvodába járó halmozottan hátrányos, és veszélyeztetett gyerekeket otthonaikban. Közel kerül ezekhez a családokhoz, jó kapcsolatot épít ki a szülőkkel, akik számíthatnak a segítségére. Az ilyen irányú érzékenyítést és a meglévő szakmai tapasztalatát szívesen átadja az intézményeinkben gyakorlatozó főiskolai hallgatóknak és kollégáknak is. Mint a Mentor munkaközösség vezetője, és Mesterpedagógus kiemelten kezeli ennek fontosságát. Célja az óvodai munka megszerettetése a leendő óvodapedagógusokkal. Ezen mentori munkának és a benyújtott pályázatnak köszönhetően intézményünk a Debreceni Egyetem „Kiváló Gyakorló Intézménye”. Ágnes idézete: „Addig maradsz gyerek, ameddig tudsz gyerek módjára játszani, és az életet egy játéknak fogod fel, ahol mindig jól érzed magadat!".
Az elismerések átadását követően, intézményünk jövőbeni céljait, a következő nevelési év feladatait, változásit előre vetítve, vendéglátással zártuk szakmai találkozónkat, megköszönve ezzel minden kollégának az egész éves alázatos munkáját.
Szakmai feladataink színvonalas megvalósításához nagyban hozzájárult, hogy Kisvárda Város Önkormányzata, a szülői közösségek, alapítványaink támogatták céljaink elérését, melyet ezúton is hálásan köszönünk!
- Kisvárdai Egyesített Óvoda -