A Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, Mártháné Iklódi Boglárka által vezetett énekkarának produkciójával kezdődött Kisvárda Város Önkormányzata és a Kisvárdai Tankerületi Központ városi, pedagógusnapi ünnepsége.
Előbb Leleszi Tibor Kisvárda polgármestere, majd Pásztor Gyula Csabáné, a Kisvárdai Tankerületi Központ igazgatónője ünnepi beszédeikben méltatták a pedagógusok nehéz, de értékteremtő és mindenki számára fontos hivatását, illetve gratuláltak a kitüntetett diákoknak és pedagógusoknak egyaránt.
- WERNER GYULA DÍJ -
Kisvárda város Önkormányzata 2014-ben hat szakmai díjat alapított. Ezek közül az egyik, a Werner Gyula-díj, mely a pedagógusok munkáját hivatott értékelni, méltatni és elismerni, mely ereklyeként tesz tanúbizonyságot birtokosa kiemelkedő szakmai felkészültségéről és tudásáról.
Kisvárda Város Önkormányzatának Képviselő-testülete döntése alapján,
2022-ben Werner Gyula-díjas:
KOMÁR LÍVIA.
Komár Lívia a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője. A művészetek és művészetoktatás iránt elkötelezett tanár és vezető. Már 7 éves korában kapcsolatba került a zenével és ez örök kötelék maradt. Zenei tanulmányait az ungvári Zádor Dezső Zeneművészeti Szakiskolában gordonka szakon végezte, később, magyarországi letelepedése után, 2006-ban a Nyíregyházi Főiskola Bölcsészettudományi és Művészeti Karán a népzene szakon folytatta. Közoktatásvezetői szakvizsgával rendelkezik.
1995-ben kezdte meg pedagógusi munkáját a Weiner Leó Zeneiskolában, ahol gordonkát, majd elméleti tárgyakat tanított. Megismerte és alkalmazta a Kodály-koncepció szerinti zenei nevelést. Évekig játszott a Szabolcs Szimfonikus Zenekarban. 2000-2006 között a Weiner Iskola igazgatóhelyettese volt, majd felkérésre elvállalta és 10 évig vezette a DuoArt Művészeti Iskolát.
2016-ban tért vissza a Weiner Leó Művészeti Iskolába, és vállalta el az intézményvezető-helyettesi megbízást, és az ezzel járó feladatok felelősségteljes elvégzését. Betegség miatt az iskola összes vezetői feladata rá hárult. 2019-től nevezték ki az intézmény vezetőjévé. Folyamatosan törekszik az iskola hírnevének öregbítésére. Rendezvényeket szervez, újakat hoz létre, segíti kollégái szakmai terveinek megvalósítását. Vezetésével csatlakozik az iskola országos programokhoz is, többek között a nemzetközi Zenevarázs programsorozathoz, a Lélekhíd országos jótékonysági hangversenyhez. A több alkalommal megrendezett Regionális Csellóverseny megszervezésének, lebonyolításának színvonala a megyén túl is elismert.
Jelentős szerepet vállalt más megyei és tankerületi versenyek megrendezésében is, a pozitív visszajelzések igazolták erőfeszítéseit. Az intézmény tanáraival együtt rendszeresen közreműködik a város rendezvényein. Segítő, aktív tagja az iskola Csellózenekarának, és 1995 óta énekel az ArcadeltKórusban, és megalakulása óta a Fesztíválkórusban. Élénk közéleti tevékenységet folytat, tagja a Béres József TIT Kisvárdai Egyesületének, a Kodály Társaságnak és a Rákóczi Szövetségnek. Vezetése alatt az intézmény eszközellátottsága jelentősen javult, pályázatokkal, munkatársi együttműködésekkel teremti meg a minőségi neveléshez-oktatáshoz szükséges feltételeket. A tantestület tagjai képzett zenetanárok, a pedagógusok erkölcsi megbecsülésével összetartó, aktív közösséget teremtett. Szakmai fejlődése iránti igényét mutatja, hogy vezetői munkája mellett felső tanulmányokat folytat, jelenleg a Partiumi Keresztény Egyetem Művészeti Tanszékének hallgatója.
A Kisvárdai Weiner Leó Művészeti Iskola tevékenységének fontos területe a tehetséggondozás, melyben az elért sikerekhez jelentősen hozzájárul az ő erkölcsi támogatása és a feltételek maradéktalan megteremtése.
Kisvárdához erősen kötődő, több mint 20 éves vezetői tapasztalattal rendelkező, céltudatos, tettre kész személy. Elhivatottsága, együttműködési készsége, közösségben való szerepvállalása példamutató.
- INNOVATÍV VEZETŐI DÍJ -
A Kisvárdai Tankerületi Központ Innovatív Vezetői Díja azoknak a vezetőknek adományozható, akik huzamosabb idő alatt végzett tevékenységük eredményeként, a pedagógiai munkát tekintve kedvező hatást, elmozdulást értek el az általuk irányított közösségben.
A Kisvárdai Tankerületi Központ Innovatív Vezetői Díjának kitüntetettje
a 2021/2022-es tanévben:
BÍRÓ GÁBOR.
„Amit mi adni tudunk, az örökre megmarad!” - a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium mottója tükrözi Bíró Gábor pedagógiai hitvallását, vezetői célkitűzéseit. Tehetségtámogató munkájával, tudatos szakmaisággal kreatív klímát, inspiráló környezetet teremtett az intézményben. Atlétikai Centrum, Béres laboratórium, CNC labor, Smart School terem - mutatják átgondolt, jövőbe mutató fáradozásait. Innovatív szemléletmódja támogatja újszerű pedagógiai módszerek alkalmazását, jó gyakorlatok kifejlesztését, komplex személyiség- és kompetenciafejlesztés gyakorlati alkalmazását a napi munkában.
Irányításával AJTP Program, ECDL, DExam vizsgahely, Akkreditált Kiváló Tehetségpont, Ökoiskola, eTwinning Iskola lett az intézmény és sikeressé vált a Kutató Diákok Mozgalma. Országosan elismert a Future Talents Program, és a Varázsvár Műhely. Az országos és nemzetközi eredmények elismeréseként az iskola megkapta Az Oktatás, Nevelés Eredményességéért Díjat, Pro Progressio díjat, Minősített Tehetséggondozó Műhely címet. Konferenciaszervezőként érdeme, hogy „tehetségtérképre” került Kisvárda országos rendezvények szervezésével is, pl. Magyar Tehetséggondozó Társaság Országos Konferenciája, a TUDOK Kárpát-medencei döntője. Tehetségpontként a tehetséggondozó hálózati infrastruktúra kiépítésével lehetőséget ad a térség intézményeinek is a tudásátadás és fenntartható jó gyakorlatok bemutatására.
Folyamatos kutató-elemző, szakértői tevékenységével, országosan elismert előadásaival, publikációival, az oktatásirányításban vállalt feladataival követhető mintát állít. A Magyar Géniusz Program felkérésére közreműködik tanárok módszertani továbbképzésében. Nemzeti Pedagógus Kar delegáltjaként részt vett a Köznevelési Kerekasztal munkájában. Tagja a Kisvárdai Tankerületi Központ Szakmai Tanácsadó Testületének. Az AJTP IE elnökségi, AJTP SZTT tagja, megalkotta az AJTP digitális kultúra kerettantervét.
Az Apáczai Csere János, Kiss Áron díjas elhivatott mesterpedagógus, vezetői értékrendjével követendő példát mutat a modernizációban. Integratív magatartásával, nyitott, pozitív attitűdjével eredményesen nyeri meg szűkebb és tágabb környezetét az új oktatási kihívásoknak.
- A KISVÁRDAI TANKERÜLETI KÖZPONT DÍJAZOTTJAI -
A DÍJAZOTTAK NEVEIRE KATTINTVA OLVASHATÓAK A MÉLTATÁSAIK
A Kisvárdai Tankerületi Központ Innovatív Pedagógus Díját a 2021/2022-es tanévben Juhász Miklós Istvánné Balogh Gyöngyi a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium pedagógusa, és Vida Szűcs Mária a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola kapta.
A Kisvárdai Tankerületi Központ Esélyteremtő Pedagógus Díját a 2021/2022-es tanévben Borusné Miskolczi Marianna a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium pedagógusa, Barabás Beáta a Záhonyi Árpád Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusa és Albirt Andrea a Babus Jolán Középiskolai Kollégium pedagógusa kapta.
A Kisvárdai Tankerületi Központ Közösségfejlesztő Pedagógus Díját a 2021/2022-es tanévben Csáki Orsolya Anita a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium pedagógusa és Neményiné Balogh Zsuzsanna a Dr. Hársfalvi Péter Általános Iskola pedagógusa kapta.
A Kisvárdai Tankerületi Központ Tehetséggondozó Pedagógus Díját a 2021/2022-es tanévben Papp Andrea a Vári Emil Általános Iskola pedagógusa, Legény Csilla a Záhonyi Árpád Vezér Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és Simon Anita a Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium pedagógusa kapta.
Kiváló Sportoló Díj felső tagozat: Maczinkó Dóra Amina, a Vári Emil Általános Iskola tanulója.
Kiváló Sportoló Díj középiskola: Simon Balázs, a Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium tanulója.
Kiváló Kisművész Díj: Sütő Emma, a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola tanulója.
Kiváló Művész Díj felső tagozaton: Máté Csaba Csongor, a Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola tanulója.
Kiváló Művész Díj középiskola: Sivák Dzsenifer, a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium tanulója.
Kiváló Versenyző Díj alsó tagozat: Oláh Zsófia, a Vári Emil Általános Iskola tanulója.
Kiváló Versenyző Díj felső tagozat: Ferku Donát, a Somogyi Rezső Általános Iskola tanulója.
Kiváló Versenyző Díj középiskola kategória: Kovács Emília, a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium tanulója kapja.
Kiváló Önmegvalósító Díj felső tagozat: Varga Kitti, a Baktalórántházi Reguly Antal Általános Iskola tanulója.
- KISVÁRDA VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK DÍJAZOTTJAI -
A DÍJAZOTTAK NEVEIRE KATTINTVA OLVASHATÓAK A MÉLTATÁSAIK
1) Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium
Év pedagógusa: Dávid Edina.
Év tanulója: Pongó Balázs, Papik Petra, Tóth Zsombor, Varga Viktor.
2.) Szent László Katolikus Gimnázium, Technikum, Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Kollégium és Óvoda
Év pedagógusa: Tóthné Ténai Zsuzsanna, Pappné Merő Ildikó.
Az év óvodapedagógusa: Veresné Boros Angéla.
Év tanulója: Balázs Hanga, Kovács Ádám.
3.) Várday Kata Református Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium
Év pedagógusa: Hatházy Ákos Györgyné, Révészné Sajtos Judit.
Év tanulója: Lizák Eszter, Ihnat Vivien.
4.) II. Rákóczi Ferenc Technikum és Szakképző Iskola
Év pedagógusa:Szabó Mihály.
Év tanulója: Nyéki Kevin.
5.) Vári Emil Általános Iskola
Év pedagógusa: Rétfalvi Erika.
Az év fejlesztő pedagógusa: Iskiné Takács Katalin.
Év tanulója: Szabó Lóránt, Szabó Ferenc Richárd, Kurucz Nimród.
6.) Szent György Görögkatolikus Általános Iskola
Év pedagógusa: Mártha Csaba Benjaminné.
Az év óvodapedagógusa: Varga Andrea.
Év tanulója: Molnár Míra.
7.) Somogyi Rezső Általános Iskola
Év pedagógusa: Ujlakiné Tóth Enikő.
Év tanulója: Varga Dániel.
8.) Teichmann Vilmos Általános Iskola
Év pedagógusa: Vámos Péterné.
Év tanulója: Tátrai Bence.
9.) Pedagógiai Szakszolgálat
Az év fejlesztő pedagógusa: Kovács Attiláné.
10.) Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Áltlános Iskola, Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium Középiskolai Tagintézménye
Év pedagógusa: Borkuné Gubik Éva.
Év tanulója: Dankó Zsófia.
11.) Apáczai Oktatási Centrum
Év pedagógusa: Bagina Mária.
Év tanulója: Setét Béla Bálint.
12.) Kisvárdai Egyesített Óvoda
Az év óvodapedagógusai: Battáné Tóth Katalin, Dajkáné Göncz Andrea.
13.) Weiner Leó AMI
Év pedagógusa: Miller Olga.
Az Év Kisművésze: Újhelyi István.
Nyugdíjba vonuló pedagógusok és pedagógiai munkát segítők:
Deákné Pataki Mária, Oláh Lajosné, Dancs Jánosné, Boda István, Révész Katalin, Kovácsné Bucz Beatrix, Csorbáné Burcs Erika, Molnárné Valánszki Erzsébet, Smajda László, Barkócz Ferencné, Gáncs Tamásné, Koi Tiborné, Köves Istvánné, Rácz Sándor, Répási Sándorné, Vida Szűcs Mária, Balogh Ferencné.
A városi ünnepségen a Délibáb AMI csoportjai keringővel, illetve egy „Fenyő-mix” nevű produkcióval szórakoztatták a közönséget. Vezetőjük: Dégi Zoltán.
Szívből gratulálunk minden díjazottnak!
-Kisvárda Város Önkormányzata-
Fotók: Szabó Sándor