2012. május utolsó napján, a kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium dísztermébe invitálták a sajtó képviselőit, ahol a nemzetközi Comenius Program keretében került sor a Hello 2.0 elnevezésű projekttalálkozóra.
A rendezvényen a vendéglátó iskola képviselőin kívül érkeztek tanárok Spanyolországból (ők a téma koordinátorai), Franciaországból, Nagy-Britanniából, Litvániából és Lengyelországból. Utóbbi országból a projektben részt vevő diákok egy része is eljött Kisvárdára, ahol vendéglátó családoknál szállásolták el őket.
Köszöntőjében Bíró Gábor igazgató rámutatott, a Bessenyeiben a tanári és a diáktevékenység összehangolására, s az oktatásban részt vevők innovatív együttműködésére régóta nagy hangsúlyt fektetnek, s ennek egyik jele és bizonyítéka ez a projekt is. – E nemzetközi programtól azt várjuk és reméljük, hogy fejlődik diákjaink kommunikációs készsége, valamint erősödik bennük a másság elfogadásának érzése, és persze barátságok is köttetnek majd – hangsúlyozta az igazgató.
A határon átívelő program céljairól és eszközrendszeréről Juhász Miklósné kisvárdai programfelelős adott tájékoztatást a résztvevőknek.
A spanyol programgazdák nevében nyilatkozó tanár azt hangsúlyozta, hogy a projekt web-alapon működik, s a tavalyi kezdés után jövőre fejeződik be a részletek kimunkálása. A brit oktató pedig azt fejtegette, ők az elmúlt évben Bulgáriában dolgoztak közös projekten, s azzal angliai viszonylatban 1. díjat nyertek. A tájékoztatón a Litvániából érkezett tanárnő pedig azt emelte ki, hogy a Hello 2.0 kiváló lehetőséget nyújt az általános és középiskolás diákok együttműködésére, lévén mindkét iskolatípusból pályázhatnak diákok. A francia pedagógus arra hívta fel a figyelmet, hogy ma még nehéz elképzelni és belátni a program hasznát, ám az már most is világos: a diákok a saját oldal készítésével (amihez például videofilmeket és zenét is letölthetnek) kiélhetik kreativitásukat, miközben az angol és spanyol nyelvet is hatékonyan és főleg eredményesen tanulhatják.
Az ősszel sorra kerülő következő projekttalálkozó házigazdáit, egy lengyel iskolát képviselő pedagógus a projekt képesség- és készségfejlesztő hatásait illusztrálandó arra hívta fel a figyelmet, hogy a tanárok a számítógépes tudásukat, míg a diákok a nyelvtudásukat csiszolhatják a Hello 2.0 révén.
Az angol és spanyol nyelv hatékony és eredményes oktatását segítő online nyelvoktató program kimunkálói a kisvárdai program előtt a főváros nevezetességeivel ismerkedtek, míg pénteken Nyíregyházára látogattak.
Kovács Bertalan
További fotók a KÉPTÁRBAN