A koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzetben digitálisan „járnak” Kisvárda állami fenntartású oktatási intézményeibe a diákok és a pedagógusok egyaránt.
A közel egy hónapja tartó tantermen kívüli oktatás városunkban zajló zavartalanságáról, esetleges problémáiról Pásztor Gyula Csabáné, a Kisvárdai Tankerületi Központ igazgatója válaszolt kérdéseimre:
1. Milyen feltételekkel biztosítottak a kisvárdai, állami fenntartású intézményekben a napközbeni gyermekfelügyeletek?
A koronavírus-járványra tekintettel, a Kormányhatározat értelmében 2020. március 16. napjától a szülők igényei alapján indokolt esetben megszervezésre kerül a tanulók napközbeni kiscsoportos felügyelete. A Kisvárdai Tankerületi Központ fenntartásában lévő intézmények közül Kisvárdán, a beérkezett igények alapján a Vári Emil Általános Iskolában került sor kiscsoportos (3 fő) tanulói felügyeletre.
2. Ezeknek a diákoknak a napközbeni oktatása hogyan, milyen formában valósul meg?
A tanulók az évfolyamuknak megfelelő digitális oktatásban vesznek részt az intézmény informatika termében pedagógus felügyelete mellett. Elhelyezésük során maximálisan be van tartva a megfelelő távolság.
3. Kérem, pár szóban nyilatkozzon arról, hogy a kisvárdai általános-, és középiskolákban folyamatos, zavartalan-e a digitális oktatási rendszer?
Az intézményekben a tantermen kívül, digitális munkarendbe való átállás gyorsan és eredményesen megtörtént az intézményvezetők és pedagógusok kitartó munkájának köszönhetően. Az intézmények a KRÉTA rendszer mellett a Google Classroom, Zoom, Discord és Facebook szolgáltatások használatával biztosítják a digitális oktatás zavartalanságát.
4. Kellett-e az elmúlt időszakban olyan intézkedéseket hozniuk, amelyek a digitális oktatás zavartalanságát segítették elő?
A Kisvárdai Tankerületi Központ az intézmények részére több alkalommal tájékoztató levelet küldött, ami a tantermen kívül, digitális munkarend megszervezéséhez nyújtott iránymutatást. Hangsúlyozásra került, hogy az átadott digitális tananyag feldolgozási ideje, a kiosztott feladatok megoldási ideje egyensúlyban legyen a tanulók életkori sajátosságaival, terhelhetőségével, képességeivel. Tanulói, szülői jelzésre az érintett iskola állományából laptopok biztosítására került sor.
5. Esetleges problémával kapcsolatban kihez fordulhatnak a szülők segítségért?
A szülők helyi szinten osztályfőnök, szaktanár, esetleg az intézményvezető részére jelezhetik problémájukat.
A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. április 8. (szerda), a szünet utáni első iskolai nap pedig 2020. április 15. (szerda).
A kisvárdai egyházi fenntartású oktatási intézmények
digitális oktatási rendszeréről egy másik cikkben számolunk be.
- Durucz Gabi -