Sikeresen pályázott a Kisvárdai Tankerületi Központ egy EFOP-os, az érintett oktatási intézmény tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztésére. A beruházás a Széchenyi 2020 programban valósult meg, forrását az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosította, 146,2 millió Forint, vissza nem terítendő támogatással.
„A beruházás során a kisvárdai Somogyi Rezső Általános Iskolában a mellékhelyiségek komplett felújítása, a tantermek és a folyosók falburkolatainak és ajtóinak cseréi, valamint az irodák padlóburkolatainak cseréje és festése valósult meg.” - mondta a projekt ünnepélyes átadásán Pásztor Gyula Csabáné. A Kisvárdai Tankerületi Központ vezetője hozzátette, hogy az iskolában az egyik udvari bejárat, valamint a földszinti padlóburkolatok akadálymentesítése, a fűtési rendszer teljes felújítása is megtörtént, továbbá oktatási eszközöket, iskola- és irodabútort is vásároltak a rendelkezésre álló keretből.
„Ezek a fejlesztések a minőségi oktatáshoz, neveléshez való hozzáférést segítik, megteremtik annak a lehetőségét, hogy folytatódjon a Somogyi Rezső Általános Iskolában az utóbbi években megindult tanulólétszám növekedés. Ehhez kell igazodnia az oktatási segédeszközök mennyiségének is. Az intézmény bázisa az utazó gyógypedagógiai ellátásnak, amely az ellátásban érdekelt partnerintézményeknek segítségére van.” - mondta a tankerületi igazgató-asszony.
„Hiszem azt, hogy ez a több évtizedes múlttal rendelkező intézmény a fejlődés és a mindig megújulás útján folyamatosan halad előre. Tesz azért, hogy Somogyi Rezső büszke emlékezete méltó alapokon nyugodjon. Tesz azért, hogy diákjai emelt fővel viseljék az egyenruha adta kötelezettségeket és sikerrel induljanak az életben. És tesz azért, hogy boldog és elégedett gyermekek ülhessenek az iskolapadokban.” - mondta az ünnepi átadó-beszédében Leleszi Tibor, Kisvárda polgármestere.
Ezek a fejlesztések is segítik a minőségi oktatást, nevelést, megteremtve annak a lehetőségét, hogy a köznevelés intézményhálózatában - a szabad iskolaválasztás lehetőségét szem előtt tartva - legyenek a családok számára elérhető közelségben, a XXI. századi kihívásokra felkészült, a modern kor igényeinek megfelelő nevelést-oktatást nyújtó, befogadó iskolák.
A projektzáró ünnepséget az intézmény diákjainak és pedagógusainak kulturális műsora színesítette,
továbbá megáldották, megszentelték a felújított helyszíneket a helyi történelmi egyházi-vezetők is.
- Durucz Gabi -
fotók: Szabó Sándor