A „Sok kicsi sokra megy” tehetséggondozó program keretén belül (NTP-MTTD-17) május 22-én Bíró György környezetmérnök tartott előadás Unokáink öröksége – környezettudatos viselkedési attitűdök címmel a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégiumban.
Az iskola egykori diákja nem először nyűgözte le érdekes, figyelemfelkeltő és gondolatébresztő előadásával a gimnázium hallgatóságát, hiszen még 1996-ban a Bessenyei Akadémia keretein belül adott átfogó képet a környezetvédelem és a reklám kapcsolatáról a fogyasztói társadalomban.
A mostani előadásából többek között kiderült: a környezettudatosság azt jelenti, tudomást veszünk a környező élővilágról, foglalkozunk a saját hatásunkkal a környezetünkre, és felelősen viselkedünk a környezetünk iránt. A felelősségvállalás pedig annak a felismerése, hogy adott helyzetben képesek vagyunk cselekedni a változás érdekében. Apró dolgokban könnyen belátható, hogy cselekedeteink visszahatnak a környezetünkre, de a nagy léptékű folyamatok esetén kevesen hiszik, hogy bármit is számít, amit ők tesznek. Valójában viszont az egyes emberek viselkedésén és a viselkedésének a változásán múlik az élővilág és a környezetünk jövője. Az előadás a környezetvédelemhez való egyéni hozzájárulások fontosságáról és lehetőségeiről szólt. Az interaktív előadás során a hallgatóság átfogó képet kapott a 21. század környezetvédelmi kihívásairól és globális problémáiról, majd egy szűkebb terület, a madárvédelem fontosságára is felhívta a figyelmet a MAVIR környezetvédelmi szakértője.
A jövőjüket műszaki vagy természettudományos pályán elképzelő diákjaink továbbtanulásukat segítő hasznos információkkal is gazdagodtak.