Az EDUVITAL Nonprofit Egészségnevelési Társaság és a veszprémi Lovassy László Gimnázium egészségbiológiai tanulmányi versenyt hirdetett a középiskolák 12. osztályos diákjainak.
„A gyermekek megmentője” elnevezésű verseny központi témái az egészségügyi prevenció (szűrések, védőoltások, dohányzás, drogok, felvilágosítás stb.) mellett az ember szervezete és működése, a genetika és ökológia témakörök voltak. A versenyre 53 iskola 73 csapata jelentkezett pályamunkával, az országos döntőben 12 csapat vetélkedett.
A benyújtott pályamunkákat rangos szakmai zsűri bírálta el és - ahogy az elmúlt tanévben is - a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium mindkét csapata bejutott az egészségbiológiai tanulmányi verseny országos döntőjébe, melyet október 6-án Veszprémben rendeztek meg.
A Baksa Evelin, Krakk Bíborka és Szakszon Eszter alkotta csapat az 1. helyen végzett. A csapat tagjai a 12. e osztály reál csoportjának tanulói, felkészítő tanáruk Tóth Szilvia. A „Merlin segédjei” fantázianevet viselő csapat „Fűben-fában orvosság” című pályamunkájában egy többfordulós csapatverseny keretén belül segítenék, hogy kortársaiknak a gyógynövényekkel és hatóanyagaikkal kapcsolatban a hétköznapi életben is használható gyakorlati ismeretiek legyenek. Úgy vélik, hogy ily módon csökkenteni lehetne a feleslegesen bevett gyógyszerek mennyiségét, ezzel segítve az egészségmegőrzést. A csapat a lehetséges 60 pontból 59-et kapott a pályamunkára.
Az Egyed Emese, Sipos Anita és Székely Bence alkotta csapat a 3. helyen végzett. A csapat tagjai közül Emese és Anita a 12.b, míg Bence a 12.e reál csoportba jár, felkészítő tanáraik Balázs Erika és Tóth Szilvia. Az „Egészség őrei” csapat, „Egészség a nap alatt” című pályamunkájában az egészségügyi világnapokhoz kapcsolódó ismeretterjesztő rendezvényeken keresztül próbálják kortársaik egészségtudatos gondolkodását fejleszteni. A csapat a lehetséges 60 pontból 54-et kapott a pályamunkára.
A könyvjutalmak, illetve az egyéves Élet és tudomány előfizetés mellett a csapatok lehetőséget kaptak arra, hogy 2018 tavaszán a Semmelweis Egyetem Szülészeti,- valamint Gyermekgyógyászati Klinikáján folyó kutató munkába is betekinthessenek laborlátogatások alkalmával.
Mindkét csapat pályamunkáikban megtervezett prevenciós tevékenységeit az iskolában ebben a tanévben megvalósítják.