E fiatal kezdeményezés 2016 októberében jött létre azzal a szándékkal, hogy a kisgyereket megajándékozhassuk jeles alkalmakon egy-egy mese színpadi előadásával.
A közösség tagjai olyan óvodapedagógusok, akik éreznek magukban annyi rátermettséget, hogy meseszereplőként megvillantsák sokszínűségüket. A csapatot hét óvó néni képviseli, akik a város minden tagóvodájából jelentkeztek, hiszen fontosnak tartják, hogy saját ovisaik is részei legyenek ezeknek az értékes produkcióknak.
A színjátszó csoport az első évében két mesedarabot dolgozott fel, és mutatta be az óvodák gyerekeinek. Először „A kis kakas gyémánt félkrajcárja” című történettel örvendeztette meg az ovisokat, mégpedig a Télapó várás időszakában. Remek hangulatban, izgalommal teli várakozással ülhettek be a város színháztermébe, ahol kíváncsian figyelték a kakaska és a török császár mókás meséjét.
A másik előadáson „A szomorú királylány és a csodafurulya” zenés mesedarabot tekinthették meg. Már sokan jól ismerték „Az aranyszőrű bárány”, vagy „Táncos bárány”-ként ismert, feldolgozott mesét. A Csillag-közi Óvoda vadonatúj teraszát avathattuk fel ez alkalommal gyereknapon, és a jelmezek, a történet, a zene és tánc magával ragadták a gyerekközönséget és kísérőiket. A darab fénypontját emelte, hogy nemcsak mi a színjátszó tagok, hanem több gyerek és óvodai dolgozó is részt vett a színdarabban. Az óvodások nagyon sok tapssal jutalmaztak minket, ami igazán szívmelengető érzés volt.
Lelkesen készültünk mindkét előadásra. A jelmezeket és a kellékeket magunk szereztük be, vagy készítettük el. Nagyon sok segítséget kaptunk kollégáinktól, hogy a próbákat zökkenőmentesen megtarthassuk! Köszönetet mondunk a Kisvárdai Várszínház és Művészetek Házának a helyszín és a jelmezek biztosításáért, valamint a Teichmann Vilmos Általános Iskolának a csodálatos királylány ruhákért, és Kisvárda Önkormányzatának, hogy a gyerekeket autóbusszal a helyszínekre szállította.
Az elmúlt év sikereinek nagyon örültünk, így a következő időszakban sok új ötlettel kívánunk hozzájárulni az óvodás gyerekek kulturális élményeihez.
Dajkáné Göncz Andrea
munkaközösség vezető