A katolikus iskolák az oktatáson kívül katolikus nevelési elvek átadását is fontosnak tartják. A nevelés egyik színtere és eszköze is, ha diákjaink megismerik mások nehézségeit, szenvedését, és megpróbálnak felelősséget vállalni ezekért az embertársainkért. Ha tudnak, a saját eszközeikkel segítenek is nekik. Ennek a karitatív munkának hosszú évek óta vannak hagyományai a kisvárdai Szent László Katolikus Gimnáziumban és Szakgimnáziumban.
Az iskolai közösségi szolgálat keretében az érettségi vizsgára jelentkezés feltétele ötven óra közösségi szolgálat teljesítése. A Szent László Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium évek óta példamutatóan végzi ezt a tevékenységet és többek között jó viszonyt ápol a mándoki Ápoló- Gondozó Otthonnal. Kerezsi Béláné tanárnő ezzel a tevékenységgel pályázott és ért el országos második helyezést.
Az iskola célja, hogy a diákok elfogadják sérült, fogyatékossággal élő embertársaikat, ezt a személyes kapcsolat segítheti elő. A 9. évfolyamos tanulók osztályfőnöki órán ismerkednek meg ezzel a lehetőséggel, majd havonta egy-két alkalommal látogatják a mándoki intézményt. Nemcsak a hétköznapok egyszerű találkozásai (közös kézműves tevékenység, játék, sport, tánc) kapcsolják össze a két intézményt, hanem az ünnepek is (Mikulás, karácsony). Sokan a kötelező 50 óra elvégzése után is eljárnak Mándokra, de olyan is akadt, akinek a pályaválasztását is befolyásolta ez a tevékenység.
Diákjaink úgy érzik, rengeteg szeretetet kapnak ezeken az alkalmakon, a sérült embertársainknak pedig színesebbé válik az élete. „ Az emberi segítség nemcsak agyagi javakban, hanem figyelemben és szeretetben is áll.” – írta Dr. Erdő Péter.
Köszönjük mindazok munkáját, akik lehetővé teszik ezt a szolgálatot!