A Vári Emil Általános Iskola, mint akkreditált kiváló tehetségpont Iciri-piciri versenyek néven tehetségkutató versenyt hirdetett nagycsoportos óvodásoknak. Március 9-én a Varázs-színpadon, majd március 11-én a Varázsceruza rajzversenyen vártuk nagy szeretettel a kicsiket.
Nagy örömünkre,- a két alkalommal összesen 60 óvodás jelent meg a megmérettetésen óvó nénijük és szüleik kíséretében.
Varázs-színpadunk a gyerekek magával ragadó drámajátéka által vált igazán varázslatossá. Egy-kettőre megelevenedett előttünk, a Kacor király, A brémai muzsikusok, Az aranyos tarajos kiskakas meséje és a Játék a fonóban c. népi játék. A rendkívül színvonalas előadások a felkészítő óvónők odaadó munkáját dicsérik és maradandó élményt nyújtottak a benne szereplő kicsiknek és a nézőközönségnek egyaránt.
A mesék eljátszása olyan örömforrás, melyben a gyerekek átélhetik és feldolgozhatják az őket ért hatásokat. A drámajáték igazi közösséggé kovácsolja a benne szereplőket, formálja ízlésüket. Ezért van nagy jelentősége az ilyen alkalmaknak.
Az egyéni produkcióval nevezők éneke, furulyajátéka szintén kivívta a zsűri elismerését, melynek elnöke Tóth László igazgató, az iskolánkban évtizedek óta sikeresen működő Csöpi Színház vezetője volt. A diákszínjátszás nálunk sokéves múltra tekint vissza, testvérkapcsolatot ápolunk határon túli iskolák színjátszó csoportjaival, és intézményünk szervezi a Határon túli Diákszínjátszó Találkozót is. Nem véletlen tehát, hogy az ovisokat is ilyen témában vártuk az iskola falai közé bemutatkozásra hagyományteremtő szándékkal. A díjazottak oklevél és tárgyjutalomban részesültek.
A Varázsceruza rajzversenyre óvodánként 3-3 nevezőt vártunk. A versenyzők két előzetesen megadott téma közül választhattak: „Tavasz a természetben” és a „Kirándulás”. Mi mindenre képes egy papír és egy ceruza találkozása, ha az a ceruza egy kisgyermek kezébe kerülő Varázslatos „utazások” során egyszerre juthat el csodás helyekre, társat és jó barátot kaphat, s olyan világot kelthet életre, mely csak a rajz segítségével válhat valóra. Megelevenedik az a gyermeki világ, mely őszinte, tiszta, ártatlan és üzen, beszél nekünk felnőtteknek. Így volt ez most is! A szebbnél szebb rajzok láttán a zsűrinek komoly fejtörést okozott a döntés, de erről a szép délelőttről üres kézzel senki sem távozott.
Ezúton is köszönetet mondunk az Óvónőknek a kiváló felkészítő munkáért, a gyerekeknek pedig mindazon élményért, amit előadásukkal szereztek! Gratulálunk!
Gyüréné Gyarmati Viola
munkaközösség-vezető, a verseny szervezője
Eredmények:
Zenei kategóriában:
1. hely: Dzsubák Levente Tompos u. Óvoda
2. hely: Varga Vanessza Móricz u. Óvoda
3. hely: Sipos Panna, Veress Dóra Csillag közi Óvoda
Drámajáték kategóriában:
„A legjobb dramaturgia és a leghumorosabb előadásért járó díj” - Tompos u. Óvoda: Barta Adrienn, Barta Noémi, Ferku Donát, Kantár Csenge, Lippai Vilmos, Vincze Ferenc. Felkészítő: Berencsiné Duics Katalin, Vas Tiborné.
„A legjobb színpadi mozgás és jelmezekért járó díj” - Császy u. Óvoda: Battyányi Zente, Dregichi Kende, Faragó Anett, Fridnik Dóra, Juhász Milán, Kántor Kíra, Király Péter, Kovács Rebeka, Révész Regina, Szabó Tamás. Felkészítő: Kántorné Balogh Etelka, Szumutkuné Rákóczi Dóra.
„A legszórakoztatóbb előadásért járó díj”- Csillag közi Óvoda: Balogh Éva, Barta Dóra, Czirják Hanga, Kozma Bianka, Lizák Eszter, Scheffer Izabella, Sebők Réka, Sipos Panna. Felkészítő: Huszár Zsoltné.
„A legjobb színpadra vitelért járó díj” - Móricz u. Óvoda: Balogh Lilien, Fodor Bence, Rabb Réka, Kósa Regina, Ivánkó Ata, Tóth Marcell, Rabb Gergő, Vass Maja Melitta, Varga Vanessza, Vajas Roland. Felkészítő: Fodorné Magyari Zsuzsanna, Karasz Istvánné.
Rajzverseny:
1.hely:
Balogh Rebeka Császy u. Óvoda
Fehér Boglárka Csillag közi Óvoda
2.hely:
Fodor Loretta Nyitnikék Óvoda
Kelemen Jázmin Angyalkert Óvoda
3.hely:
Hegedűs Lili Tompos u. Óvoda
Bató Dóra Angyalkert Óvoda
Különdíj:
Rabb Réka Móricz u. Óvoda
Petykó Anna Jéke Tagóvoda
Találkozzunk újra!