Ez év márciusában tovább folytatódott a Bessenyei György Gimnázium Arany János Tehetséggondozó Programjába bekapcsolódó osztályok diákjainak könyvtárhasználati képzése. Erki József tanár úr vezetésével ez alkalommal a Városi Könyvtár zenei részlegével ismerkedtek meg a tanulók.
A könyvtári órákon a résztvevők betekintést nyertek a különgyűjtemény értékes, és a városban egyedülálló komolyzenei állományába, melyben - az intézmény gyűjtőkörének megfelelően - megtalálhatók a színházi zene, az egyházi zene, az opera, a vokális zene, a kórusművek, a hangszeres zene, a zenekari művek, reprezentáns alkotásai.
Egyéb műfajok képviseletében, az auditív dokumentumok között vannak még irodalmi lemezek, népzenei felvételek, filmzene, könnyűzene, meselemezek és az idegen nyelvek tanulásához szükséges hanganyagok is. A tájékozódás mellett lehetőségük nyílt a csoportos zenehallgatásra, majd betekintést nyertek a könyvtár CD-ROM, valamint DVD és VIDEO kínálatába is.
Sokan csak a rendhagyó könyvtári órán szereztek tudomást a zenei részlegben kölcsönözhető hangos-könyvekről, melyekben a sok értékes irodalmi alkotás mellett a számukra kötelező olvasmányok egy része is megtalálható.
Nagy érdeklődéssel válogattak a több évtized alatt igényesen összegyűjtött könnyűzenei felvételek között, és szomorúan vették tudomásul hogy ezek használata csak „helyben” lehetséges.
A rendelkezésre álló idő rövidsége nem tette lehetővé a nem hagyományos dokumentumok analitikus feltárásának, valamint a HUNTÉKA integrált könyvtári rendszer néhány moduljának bemutatását.
Az eddigi sikeres együttműködés, a jövőbeni önálló tevékenységre épülő foglalkozások, a tavaszra tervezett vetélkedők és a könyvtárban szerzett ismeretek, - a műveltségbeli gyarapodás hasznán túl - minden bizonnyal nagy segítségükre lesznek majd jövőbeni tanulmányaik során.
Klicsu Emília, könyvtáros