Több mint másfél évtizedes hagyomány a Vári Emil Általános Iskolában az operalátogatás. Az operatúrák ötletgazdája Tóth Lászlóné tanárnő, aki - a kísérő nevelőkkel együtt - közel 100 gyerekkel vett részt Bizet: Carmen c. előadásán a budapesti Erkel Színházban november utolsó hétvégéjén.
A szervező szerint minden váris diáknak fel kell kínálni a lehetőséget, hogy megismerje az ország legszebb színházi építményeiben zajló kimagasló művészeti alkotó munkát. Persze, az opera alapvetően nem a legkönnyebben emészthető műfaj, kell egy bizonyos belső ráhangoltság a befogadásához, hiszen az előadáson minden párbeszédet énekelve hallunk. A darab nem volt teljesen ismeretlen a diákok előtt. Az énekórákon az opera egy-egy részletével már megismerkedtek, így a cselekmény érthető és élvezhető volt számukra.
A diákok mondták az előadás után:
„Kétezren néztük ugyanazt az előadást, azért ez nem semmi!”
„Remekül alátámasztotta a cselekményt a látványos koreográfia.”
„ A díszletet három hatalmas tükör tette monumentálissá.”
Kellenek az ilyen érzelmileg szélsőséges pillanatok az életünkbe, amikor szavak nélkül is osztozunk örömben, szórakozásban művészekkel és közönséggel együtt, egy olyan nagyszabású, klasszikus, mégis kortárs darab után, mint amilyen a Carmen. Az csak ráadás volt az operatúrán, hogy néhány fővárosi nevezetesség - Halászbástya, Budai vár, Köztársasági Palota - megtekintése is belefért a gyerekek nagy örömére.
Humán munkaközösség