Néptánc munkaközösségünk keretén belül bemutató foglalkozásra került sor óvodánkban 2013. február 20-án. Munkaközösségünk működésének legfőbb célja az, hogy tagjai az óvodáskorú gyermekekkel megismertetik a magyar népi játékkincs egy-egy szép változatát és megszerettetik a népzenét, néptáncot.
A foglalkozás felépítésénél figyelembe vettük a gyermekek kicsiny, de egyre táguló világát, a közvetlen környezetükből szerzett legfontosabb élményeket, tapasztalatokat. A természet rendje, az évszakok, hónapok, az időjárás változása adta keretét összeállításunknak. Ez tükröződött a választott mondókákban, rigmusokban. Fontos helyet kapott a ritmus, a szöveg és a dallam kapcsolata, érzékelése testmozgásokkal.
Folyamatosan arra törekszünk, hogy a gyermekekkel együtt fedezzük fel és ismerjük meg a magyar népi játékok gazdag és változatos világát, s néptáncaink gyermekek lábára igazított egyszerű típusait.
Aki gyermekkorban megízleli a közös dal és játék boldogságát, megőrzi ezt a kedvet a későbbiekben is, és nem zárkózik el attól, ami népi és nemzeti.
„Hozzon a gyermeknek mindenki, amit tud: játékot, zenét, örömet.
De hogy mit fogad el: azt bízzuk rá.
Csak az a lelki táplálék válik javára, amit maga is kíván.” /Kodály Zoltán/
Bartháné Molnár Katalin, Szumutkuné Rákóczi Dóra