Nagy érdeklődés kísérte a Somogyi Rezső Általános Iskola januári Nyílt hetei keretében tartott bemutatóórákat, melyre az iskolába készülő óvodásokat és szüleiket vártuk szeretettel.
A leendő elsős tanítók: Vizerné Dankó Edit – Tóthné Ténai Zsuzsanna, Oláh Gáborné – Vedres Róbertné, valamint az idegen nyelvet tanító Hegyesné Csimbók Anita pedagógiai érzékének köszönhetően az ovisok lelkesen kapcsolódtak be a tanórai tevékenységbe, ahol sok-sok jutalmat, dicséretet szerezhettek.
A tanórákat – mint általában – az új pedagógiai módszerek, infokommunikációs technikák, kooperatív tanulásszervezési eljárások alkalmazása jellemezte. Ez utóbbi azért kiemelkedő jelentőségű, mert az együtt-dolgozást, a szociális kompetenciákat fejleszti, melyekre a felnőtt életben, a későbbi munkahelyeken is nagy szükség lesz. A csoport ugyanis segít feldolgozni az esetleges kudarcokat, továbblendít a nehézségeken, s a sikerek megélése is intenzívebb a társak pozitív visszajelzése alapján. Célunk, hogy életszerű helyzeteket teremtve, az életre készítsük fel tanítványainkat.
Pedagógusaink a mindennapokban olyan módszert, személyes, egyéniséghez igazodó, differenciált bánásmódot valósítanak meg, amely a leginkább megfelel az egyes gyermekek sajátos igényeinek, testi-lelki szükségleteinek. Fontos számukra, hogy a gyermek minél előbb jól érezze magát az iskolában. Szem előtt tartják azt, hogy az iskolába még óvodás gyermek kerül, és csak fokozatosan válik igazi iskolássá.
A látogatás alatt a szülők is tapasztalatot nyerhettek az iskolában folyó sokirányú képzésről, a pedagógiai munka színvonaláról, a személyiséget szeretettel formáló, nyugodt, családias légkörben, kérdéseket tehettek fel iskolai életünkkel kapcsolatban.
A hosszú évek óta sikeres emelt óraszámú idegen nyelv oktatás mellett egy rendkívül modern szemléletű, a mai kor igényeinek megfelelő projekt kerül bevezetésre szeptembertől, mely a képességfejlesztés, a logikus és problémamegoldó gondolkodás fejlesztése terén eddig soha nem látott eredményekkel kecsegtet.
Csörsz Ferenc, iskolánk igazgatója, aki egyben a Magyar Sakkszövetség elnökségi tagja, korrekt és kompetens tájékoztatást nyújtott az érdeklődőknek az iskolánkban szeptembertől bevezetésre kerülő tehetségfejlesztő sakkoktatásról. Fontos megjegyezni, hogy a lényeg a pedagógián van! A sakk, mint - új, a kutatások által bizonyított rendkívül hatékony - pedagógiai eszköz jelenik meg az iskola oktatási profiljában. Emellett nem elhanyagolható, hogy nem drága, mindenki számára elérhető eszközről van szó. A program kidolgozója Polgár Judit, nemzetközi sakknagymester, minden idők legjobb női sakkozója és csapata, ami kellő garancia a sikerhez.
Március 2-án, délelőtt 8.30-12.30-ig, sokszínű iskolai életünket bemutató JÁTSZÓHÁZBA hívjuk szeretettel a nagycsoportos óvodásokat, ahol kézműves kreatív kuckó, dráma, tánc, játékos idegen nyelvi foglalkozás, ovis-foci, vidám sor -és váltó verseny várja az idelátogatókat.
Gyüréné Gyarmati Viola