Ebben az évben két helyszínen zajlott a Városi Majális Kisvárdán, a minden eddigi létszámot felülmúló főzőcsapatok, a több szabadtéri játék és az előzetesen meghirdetett programok iránti nagy érdeklődés miatt.
Korán reggel már érkeztek a Gasztrokaland főzőverseny csapatai, hogy időben készen legyenek a nem csupán vendégeik, hanem a kóstoló-jegyet megvásárló majálisozók számára készített sütött és/vagy főzött ételeikkel.
Nevező kollektívák, egyesületek, baráti társaságok: Kisvárda és Térsége Szociális Szolgálat, Bessenyei György Gimnázium, Rétközi Bakancsosok, Kisvárdai Jótékony Nőegylet, Fanatic Girls & Boys, Fidesz-KDNP-Kisvárda, MSZP-Kisvárda, Jobbik-Kisvárda, Rákóczi Szövetség, Motoros Baráti Kör Kisvárda, Precíz Konyha, Kisvárda Város Önkormányzata.
A babgulyás, a csöröge és a fánk, a palóc leves, a töltött káposzta, a nyírségi gombócleves és a marhapörkölt mellett olyan ínyencségek is készültek, mint a marhalábszáras babgulyás, a barbecue marhaoldalas, a vadas-pörkölt lapcsánka ágyon, a káposztás-csülkös bableves, a vörösboros-motoros sertéspörkölt vagy a koronás kondás paszuly. Ez utóbbi nem csupán nevében, hanem ízében is kenterbe vágott mindenkit, ugyanis az első helyet érdemelte ki a zsűri döntése alapján.
A dr. Barnai Sándor – Bagin Sándor – Lakatos Mihály által alkotta gasztro-zsűri döntése alapján a harmadik helyezést a Fanatic Girls & Boys KKC-szurkolók, a másodikat Rétközi Bakancsosok, a legjobbnak számító első helyezést pedig a Precíz-konyha csapata érdemelte ki. Különdíjas lett a Kisvárda és Térsége Szociális Szolgálat, az első alkalommal odaítélt I. Gasztro-díjat pedig a Bessenyei György Gimnázium kollektívájának kuktái vihették haza, illetve közös „otthonukba”, majd az oktatási intézmény „dicsőség-polcára” kihelyezve.
A zsibongó, (szerencsére) napsütéses, körhintás, bazáros, májusfákkal, léggömbökkel, lampionokkal, virágfüzérekkel-és koszorúkkal díszített hangulatos környezetben minden korosztály megtalálta a számára érdekes, szórakoztató és valódi kikapcsolódásra alkalmat adó programokat. A gyerekeknek is volt miből választani bőven, számtalan szabadtéri gyermekjáték és egyéb szórakoztató szolgáltatás állt díjmentesen a rendelkezésükre: ugrálóvár, trambulin, körhinta, lufihajtogató bohóc, póni lovaglás, arcfestés, csillámtetoválás, íjásztatás, középkori fegyverek és ügyességi játékok, Kisvárda vitézei, emeletes játszóház, gumiköteles ugráló, látványos tűzoltóautó,- és motoros bemutató.
Míg a Flórián téren szabad tűzön, a bográcsokban, üstökben, grillrácsokon rotyogtak és sisteregtek az ételek, addig a sétáló utcában délelőtt fél tíztől helyi, térségi és határon túli kulturális együttesek, szólisták szórakoztatták a folyamatosan növekvő létszámú közönséget. 11 órakor már több ezren majálisoztak a városban, egészen kora estig családok, kicsik és nagyok, fiatalok és idősek népesítették be a sétáló utcát és a Művészetek Háza parkját.
A színpadon egyéni és csoportos produkciók szórakoztatták a közönséget zenével, énekkel, modern-és népi tánccal. A Városi Majális sztárvendége a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas előadóművész, énekesnő és dalszövegíró, Kovács Kati volt. A magyar könnyűzenei élet kiemelkedő egyénisége - aki a XX. század egyik legtermékenyebb és legsokoldalúbb művészei közé tartozik - a tőle megszokott eleganciával, profizmussal, a közönség iránti közvetlenségével és sok-sok humorral fűszerezett, „telt városos” élő koncertet adott vokalistáival és a mai napig is aktív Koncz Tibor zeneszerző, hangszerelő, zongorista, elektronikus billentyűs hangszeres, dobos közreműködésével (aki nem mellesleg első férje volt Kovács Katinak).
Minden idők egyik legsikeresebb magyar énekesnőjének élő koncertje előtt és után Kisvárdáról és térségből, az ország távoli városaiból, de még a határon túlról is érkező csoportok, szólisták színesítették a Majális programját.
Színpadra lépett: Hope for Rock együttes-Vári Emil Általános Iskola; Csipkés Együttes-Ungvár (a Van Esély Közhasznú Egyesület szervezésében), Kisvárdai Református Alapfokú Művészeti Iskola és Cselle Zsófia; Street Dance Schoool; Mistral ISE Nyírzem Twirling Csoportja, Mistral ISE Nyírzem Mazsorett; Kéméndi Tamás harmonika-virtuóz; Délibáb Alapfokú Művészeti Iskola; DoktoRock Színtársulat; Tótik Eszter-Teichmann Vilmos Általános Iskola; Máté János énekes.
- Durucz Gabi -
fotók: Szabó Sándor