Február 25-e, a kommunizmus áldozatainak emléknapja annak emlékére, hogy Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát 1947-ben ezen a napon jogellenesen letartóztatták és a Szovjetunióba hurcolták.
Ezen a napon van mire emlékezni, és van mire emlékeztetni, hiszen a kommunizmus sötét árnyai beborítják közelmúltunkat. Még sok családban élénken él a megélt megaláztatások, az elhurcolás, a kínvallatás, a felakasztott családtag, a kulákká minősítés, vagy a koncepciós per emléke.
A kisvárdai, városi emlékműsorban a Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola diákjai adtak megható, színvonalas műsort, a Bessenyei György Gimnázium és Kollégium dísztermében.
„Szabadság az, hogy nincs diktátor fölötted más, csak a Teremtő Rend. És hogy a gyűlölet ellen megvédelmezheted magadat a szeretettel.” - Vass Albertet idézve kezdte emlékező beszédét dr. Papp Tibor. Az intézmény lelki igazgatója végigvezette az erőszakrendszer éveit, az országra és az emberekre gyakorolt hatását is, kihangsúlyozva: „A kommunizmus volt az egyik legnagyobb baj az emberiség történelmében - és nem ünnepelhetjük eléggé, hogy véget ért!...(...)...
A mai napon emlékezünk mindazokra, akik a kommunista eszme áldozataivá váltak mind a Rákosi, mind a Kádár-korszakban vagy bárhol a világon. A ma emberének ez egy minimális, és nagyon is elvárható kötelessége - s jó, hogy erre van igény, jó lenne, ha volna őszinte igény!” - mondta a kisvárdai görögkatolikus parókus.
- Durucz Gabi -