Az 1956-os grafikai alapsorozatomat 2006 és 2007-ben készítettem, a budapesti események tükrében. Első alkalommal a kisvárdai Várday István Városi Könyvtárban állítottam ki, „Csillagok útján” címmel. Ezt követte a mátészalkai és a vásárosnaményi Városi Könyvtár Intézménye, mely tárlatokat Szivák Gábor nyitotta meg.
2007-ben Budapesten, a Práter utcai Zeneiskolában került bemutatásra a kollekció, kiegészítve a Terror Háza, Andrássy út 60-ban megkínzott és kivégzett mártírok portrésorozatával. A teljes anyag másolatát a Zeneiskolának ajándékoztam, és egy részét elküldtem az utóbb nevezett Intézménynek is. 2011-ben a nyíregyházi Szent Imre Gimnázium Aulájában volt kiállítva az alapsorozat, melyet Őry László, a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület elnöke nyitott meg.
2012-ben, ’56 - 56 éve címmel a budapesti Új Színház Galériájába hívott meg Dózsa László színművész, a Magyar Köztársaság Hőse, és sok más címet viselő, színházi főrendező, aki Őry Lászlóval közösen nyitotta meg tárlatom, neves színművészek érdeklődése és jelenléte mellett. Ezen bemutatón ismerkedtem meg Nagy Sándorral, a Független Magyar Filmalkotók Közössége filmrendezővel. Ekkor meghívta alkotásaimat egy ’56-ról szóló filmbe, melynek premier vetítése még ez év novemberében, a zuglói Szent István Zeneiskola Díszhangverseny Termében volt, egybekötve a kiállításom bemutatójával. A film címe: A Szabadság Hősei. 2014-ben Nagy Sándor felkérésére grafikáim bekerültek a film második részébe is: A Szabadság Hangjai címmel, melynek bemutatója a Belgrád Rakparti POFOSZ (Politikai Foglyok Országos Szövetsége) Székházában volt. A két DVD anyaga az ország több tucat Középiskolájában a mai történelemtanítás, vizuális oktatásának része.
A 2016-os, hatvan éves évfordulóra további grafikákkal egészítettem ki a sorozatot, mely az „1956-os Forradalom Budapesti képei”címet viseli, és jelenleg az első tárlat helyszínén, a kisvárdai Várday István Városi Könyvtárban látható. Megnyitotta Dr. Sallai József, a Nagy Imre Társaság Sz-Sz-B Megyei Egyesületének alelnöke.
A kiállítás Október 8-ig látogatható az intézményben, majd egy kitérővel, ez év novemberében egy budapesti Művészvillában, Baranyi László színművész, volt ’56-os nemzetőr ajánlja a nagyérdemű figyelmébe az ötven darab grafikát, és a Sinkovits Imre színművészről festett vásznam, kit nagyra tartok, mind szakmai, mind emberi erényei miatt.
Magyar Múlt Megőrző
Szeifried Zoltán festő, grafikus