"Fent vagyunk a világhálón, élők és holtak. Találkozásaink efemer jellegűek és többnyire következmények nélkül valóak. Linkek és profilok, virtuális lények a cybertérben. Mindenki idéz és mindenki megidézhető"
Az előadás stúdiószínházi produkció, amely lengyel-magyar koprodukcióban készült. Ősbemutatója 2011-ben Varsóban volt, azóta játszottuk számos fővárosi helyszínen, valamint külföldi fesztiválokon Romániában, Lengyelországban és Olaszországban, alapítványunk színházi beavató programja keretében pedig Budapesten a Jurányi Közösségi Házban és Nagykanizsán, a Hevesi Sándor Művelődési Központban.
A Like Me, Like Me egy érzéki találkozás a cyber térben klasszikus- és kortárs zene, a videóművészet és két nagyszerű táncos közreműködésével. Egy a Liszt Ferenc és Frederic Chopin művei és barátsága által inspirált koreográfia és kortárs zenei kísérlet.
A darab a cyber-térben játszódik, szereplői tehát nem húsvér emberek, hanem reprezentációk, amelyek a különböző imágó-terminálokon megjelennek és egymással virtuális kapcsolatba lépnek: blogokon és a közösségi médián keresztül osztják meg élményeiket, tapasztalataikat ismerőseikkel, nyilvánítják ki tetszésüket és nem- tetszésüket: like-olnak. Így tesznek -a világ körül turnézó kortárs zenei virtuózként a darab megidézett szereplői- Chopin és Liszt is. Tehetik, mert abban a pillanatban, hogy a show érdekében kitalált imágó, és a business érdekében felépített brand lép a helyébe, a valós történelmi személy fizikai létezése ellenőrizhetetlenné, ezért esetlegessé, tehát feleslegessé is válik: így történik ez a két zeneszerzővel is. Látszólag csak a társadalmi érintkezés módja és tere változott meg: a XIX. századi szalonkultúra helyére a közösségi média lépett, valójában a XXI. század „virtuális szalonjába” bárki beléphet, aki IP-címmel rendelkezik, belépve azonban csak szabadon változtatható tér-idő indexszel ellátott imágókkal találkozhatunk. Ha ezt elfogadjuk, valóban a kortársunk lehet akár Liszt és Chopin, chat-elhetünk velük a facebookon, mint ahogy ők is teszik ezt egymással a darab folyamán. Még akár kedvenc zenéinket is elküldhetjük nekik...
Kritika: „A táncosok egyénenként is kiváló teljesítményt nyújtanak, megválasztásuk már önmagában inspiráló. Előadásuk vizuális élményáradat, melyet öröm nézni. A velük töltött egy óra olyasmit nyújt, amit a művészettől mindig is várnánk.”
Beavató program:
Beavató programunk célja nem pusztán előadások bemutatása, hanem az előkészítő és feldolgozó beszélgetéseken keresztül komoly pedagógiai munkát is képvisel. Erre azért van szükség, mert a számítógépes játékokon, televíziós szappanopera-sorozatokon és akciófilmeken felnövekvő generáció számára korántsem magától értődő, hogy a színház, különösképpen pedig annak non-verbális műfajai, mint a táncszínház, üzenetet hordozhatnak az ő számukra, és ha igen, azt hogyan tudják a maguk számára dekódolni.
Jelen előadást az ifjúsági közönségnek színházi beavató programunk részeként mutatjuk be. A fénnyel, technikával, videóanimációval készült igazi, látványos, zenés táncszínházi előadás megtekintését egy feldolgozó beszélgetés követi, melyen nem kötelező a részvétel, az érdeklődőknek azonban módja nyílik kérdéseket intézni a darab készítőihez és szereplőihez.
A beavató programban közreműködők:
Előadók: Valencia James, Mikó Dávid
Koreográfia: Juhász Kata
Videóanimáció: Karcis Gábor
Dramaturg, moderátor: Lóky Tamás
BELÉPŐJEGY: 500 Ft.-