Három éve készült el Szeifried Zoltán kisvárdai képzőművész, az „Aranycsapatot” megrajzoló és megfestő alkotó, tematikus sorozata, melyet már régebben tervezett megvalósítani. A nyolcszögletű keretekben,- melyet a festő maga készített,- láthatóak a legendás futballisták portréi.
Az olajfestmények utolsó darabját, egy tokaji nemzetközi alkotótáborban fejezte be a művész. Ezt megelőzően megrajzolta az „aranyos fiúk” arcképeit, melyek más profilúak, mint a festményeken látható arcok. Az idők folyamán bővült a kollekció. A még körünkben lévő Grosics Gyuláról és Buzánszky Jenőről készült jelenkori grafikáival, olajportréival, és a már eltávozott Puskás Öcsi bácsi idősebb kori arcképével gazdagodott a kiállítás anyaga.
Az első tárlatra 2010-ben, a sóstói Krúdy Vigadóban került sor, melyet a kisvárdai Városi Könyvtárban rendezett tárlat követett. A budai várban felkérésre megrendezett bemutatón tiszteletét tette a legendás „Fekete párduc”, az „Aranycsapat” kapusa Grosics Gyula is. A felvidéki Pozsonyeperjesen tartott, nagy várokozással kísért tárlaton, „Kazal”, az „Aranycsapat” hátvédje, Buzánszky Jenő is jelen volt. A tárlatmegnyitó után, több órás előadást követően a helyi focipályán, kezdőrúgásban részesítette a felvonult csapatokat. Jenő bácsi már részt vett a kisvárdai festő- grafikus, Komárom-Esztergom megyei Epöl községben rendezett kiállításán is.
2012-ben Szeifried Zoltán felkérést kapott Ausztriából, egy lehetséges, Nyugat Európai vándortárlat megrendezésére, melynek első állomása 2013-ban Bécs volt. A szeptember 14-én szombaton megnyílt „Aranycsapat” kiállítás, a Bécsi Magyar Otthonban lett megrendezve. A díszvendég újfent Buzánszky Jenő volt, mert Grosics Gyula, bár szeretett volna, de egészségi állapota nem tette lehetővé, jelenlétét. Így, egy videó üzenetben köszöntötte a tárlat látogatóit, az ifjúságnak is szánt tanácsaival. Természetesen Grosics Gyula lakókörnyezetében, a róla elnevezett középiskolában is bemutatásra kerül majd a sorozat az egyeztetések alapján.
A megnyitón köszöntőt mondott Wurst Erzsébet asszony, az Ausztriai Magyar Egyesületek és Szervezetek Központi Szövetségének elnökségi tagja és Ékes Ilona országgyűlési képviselő, akik k örömüknek adtak hangot, hogy sikerült megszervezni ezt az élménygazdag bemutatót. A jövőben is szeretnének értékes, magyar vonatkozású kulturális programokat egyeztetni az alkotóval. A bemutatóra eljött Budapestről Szalay Piroska kormánybiztos is.
A kiállítás moderátora és megnyitója Őry László, a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület elnöke volt. Ő készítette és mutatta be a videóprezentációt az „Aranycsapatról”,mely nagy tetszést aratott a jelenlévők körében, a magyar kultúrtörténet eme szeletének bemutatásával. Az „Aranycsapat” méltatásán túl, szakmai és emberi oldalról is megközelítve jelentőségüket, külön köszönetet mondott Buzánszky Jenőnek, hogy 88 évesen is fáradhatatlanul megy a „Csapattal”.
Jenő bácsi fiatalos elevenséggel és eleganciával anekdotázott az elmúlt dicsőségről, sok humorral és megszívlelendő bölcsességekkel a jövő generáció számára. Ahogyan ő fogalmazott: ” Arra megyek, amerre a labda gurul…”.
Szeifried Zoltán, tárlatának megnyitóján, kitért arra a nem elhanyagolható momentumra, mely korunkra oly jellemző: „A ma embere jobb esetben az évfordulókon emlékezik, az év többi napján pedig vajmi kevésszer jut eszébe az igény, hogy elgondolkodjon dicső őseink tetteiről, és annak okairól, tanúságairól. Általában minden „Nagy Magyart”, csak utólag, vagy sohasem értékelünk.”
A jó szellemű beszédben optimista gondolkodás volt megfigyelhető, de az igazságok kimondásával volt kerek az eszmefuttatás. Fontos gondolata volt az is, hogy minden embernek szüksége van az önmegvalósításra és arra, hogy reálisan lássa képességeit, melyeket maximálisan, teremtő módon kell használnia, alázattal, szeretettel, ahogyan az „Aranycsapat” is megélte küldetésének beteljesedését.
A kiállításra a Duna Tv riporterei is eljöttek és interjúkat készítettek az alkotóval, Szeifried Zoltánnal és Buzánszky Jenővel. A bécsi bemutatót követően, a tervek szerint Innsbruckban, Burgenlandban, Bajorországban több helyszínen, Londonban, és más, még előre nem egyeztetett helyeken is láthatják majd az alkotásokat az érdeklődők, és a magyar foci iránt nosztalgiázó látogatók.
Az alkotások mellett, Szeifried Zoltán saját „Mese az Aranycsapatról…” című költeménye is helyet kapott a tárlaton, mely nagy sikert és elismerést hozott a kisvárdai művésznek, ezzel is megbecsülve munkáit és szándékát, a magyar értékek ápolására tett erőfeszítéseit.
Ausztriai Magyar Egyesületek és Szervezetek Központi Szövetsége,
Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület,
Első Kisvárdai Képzőművészeti Műhely