„Könnyű dolga lehet annak, aki egy darabnak látja a főpróbáját és az előadást is”- gondolhatja egy kívülálló. Egyrészt könnyű, másrészt nehéz. Könnyű, mert nagy vonalakban megismeri a darabot a főpróbán, így nem keveredik értelmezési zavarokba. Nehéz, mert megkezdi az ember a hasonlítgatásokat.
Betartják-e a szereplők a rendező által adott utolsó instrukciókat? Az újabb ötletek megvalósítása milyen százalékban sikerül? A főpróbán először látott jelenet, tud-e még egyszer akkora hatással lenni? Betartják, 90%, tud.
Itt be is lehetne fejezni az írást, de azért még folytatom. Amit a DoktoRock 22 év óta produkál városunkban, bármelyik állandó színházzal rendelkező nagyváros megirigyelhetné. A változó szereplőgárda, változó rendező egy állandóságot biztosít: A sikert. Könnyű nekik- mondhatják a fanyalgók- kicsemegézik a legjobbakból a legeslegjobbat és azt adják elő, ami már másutt is bevált. Persze, mint az élet ez sem fekete-fehér. Sok munkával jár egy jól felépített darabot tökéletesen előadni. Ugyan annyi munka kell (ha nem több) egy olyan rész előadásához amihez: „Az fogak csikorgatása” és más boszorkányos praktikák szükségeltetnek és ezek után sem lesz kedves a nézőnek.
A Tasnádi István - Fenyő Miklós által jegyzett, a zenész életéről szóló Made in Hungaria című zenés musicalt adta elő idén a csapat, nem kevés sikerrel. Az eredetileg két előadásból három telt házas lett. A csapat kitett magáért, nemcsak a családi, rokoni, rajongói tapsokat gyűjtötték be, hanem a könnyű nyári szórakozásra vágyó nézőknek is kellemes két-felvonást okoztak. Az ismert zeneszámokkal fűszerezett előadásból kiderült, aki úgy néz fel egy előadóra, mint egy istenre (Fenyő - Jerry Lee Lewisra) akkor belőle is próféta lehet, ha utcát nem is neveznek el róla. Persze a vallási tisztelet kevés, tehetség és szerencse, valamint barátok is kellenek a cél eléréséhez. Az előadásban vetítve szinte állandóan jelen van Fenyő. Az Ikon-idolkép kialakításra törekedő előadásból nem hiányozhat a család, haverok, Ki Mit Tud, párttitkár. Ezekből az alapanyagokból összeáll a korhű darab. A jelmezek időutazásra hívták a nézőt. A ballonkabát, melyet a házmester (később Csontó Csontov csernobili zsűritag) a nyitóképben viselt az idősebb korosztálynak felidézik a szürke és szürkeség sokféle árnyalatát. Ebbe a szürkeségbe robban be az Amerikából visszadisszidált fiatal, aki hozza az akkori tengeren-túli őrületet, a rockot. A fiatalok szócsatái a pártitkárral /aki a bűnmegelőzést, a rendet és a törvényt is képviseli egy személyben/, a fiú az apjával és a szerelmével, barkácsolók az új technikai kihívásokkal, mind-mind egy-egy konfliktus-forrás, mely a végére harmóniába oldódik. A fő zsűri 0-s pontszáma 10-é válik, Jerry Lee Lewis - Nagy Sándor hathatós segítségével.
Egy történetté összeállva a 60-80-as években íródott dalok, Puskás Péter, a fiatalok és a tánckar, valamint az Apát játszó, a társulatot alakító Puskás Tivadar rendező, mind-mind fontos adaléka egy jó előadásnak. Az ősz folyamán még többször elő fogja adni a csapat. A Made in Hungaria így válik majd Made in Kisvárdává. Nézzük, hallgassuk, amíg a mienk!
Lábis bátyó