Ez év március végén Grosics Gyula otthonában vendégeskedett a kisvárdai festő-grafikus művész Szeifried Zoltán. Őry Lászlóval, a Kárpátok Művészeti és Kulturális Egyesület elnökével, a közeljövőben elkészülő „Aranycsapat” album apropóján találkoztak a „fekete párduccal”.
„Gyula bácsi visszaemlékezései, a kiadványunk előszavával, intelmeivel, jó tanácsaival, a felnövekvő generáció részére mindenképpen megszívlelendő lesznek.” - kezdte élménybeszámolóját Szeifried Zoltán, hozzátéve: „Nagy öröm volt vele újra találkozni a lakásán, otthoni környezetben, annak a tudatában, hogy mint említette, bejelentkezésem után eltanácsolta egy angol forgatócsoport kérését egy riportra.” - mondta a kisvárdai művész, aki még további két grafikát és egy festményt is készít Gyula bácsiról, mint anekdotázóról.
A „nagy találkozás” után, még aznap este meghívást kapott Őry Lászlóval a belvárosi Új Színházba, Dózsa László és Koncz Gábor színművészektől, a „Döglött aknák” című, Csurka István darab megtekintésére. Az előadást követően, személyes társalgásra is alkalom nyílt a magyar kultúra fontosságáról és a mai világban pénzben nem megfizethető súlyáról. „Beszélgetésünk végén egy-egy, általam készült grafikát adtam át a két színésznek. Koncz Gábortól a „Kaszkadőr nélkül” című dedikált könyvét kaptam ajándékba, mely nagyon időszerű kérdésekkel is foglalkozik napjaink égető problémáival kapcsolatban.” - mondta Zoltán, aki több más, a jövőben megrendezendő kulturális programra kapott meghívást a színművészektől.
A budapesti élmények után Nagypénteken, a Zsámbék melletti Epölön nyílt meg a Passió kiállítása, mely tizenöt darab egyedi szemléletű, és feldolgozású festményből áll. Az alkotások kezeken keresztül mutatják be Jézus keresztúti kínszenvedését. A kiállítás része továbbá tizenkilenc darab, vegyes technikával készült színezett grafika több alaptónusú lapon, melynek a teljes terjedelme közel százötven darabszámból fog állni. „Ezen művek bemutatják Jézus elfogását, megostorozását és a Golgotáig vezető útját egészen a haláláig, majd feltámadásáig, emberi arcok reakcióival. Az idei Húsvét Ünnepe így lett a kiállításon keresztül szakrális és aktuális egyben.” - zárta szavait Szeifried Zoltán.
Durucz Gabi