November 12-e világszerte, így hazánkban is a SZOCIÁLIS MUNKA napja, amikor azoknak a szakembereknek mondhatunk köszönetet és azokat ünnepelhetjük, akik az elesettekért, kirekesztettekért, támogatásra és segítségre szorulókért dolgoznak és munkájukat felelősségteljesen, áldozatkészen és nagy szakmai alázattal végzik.
Évek óta hagyomány már, hogy a Kisvárda Város Önkormányzata által alapított egyik szakmai kitüntetés, az Angyalossy Pálné-díj ilyenkor, a szociális munka napján kerül átadásra.
Angyalossy Pálné, mint Hrabovszky Kornélia született Kisvárdán, 1854. május 29-én. A teljesség igénye nélkül, például ő volt a kisvárdai Katolikus Nőegylet alapítója és sok éven át annak elnöknője. Széleskörű tevékenységet fejtett ki a cserkészmozgalomban, főleg a leánycserkészeket pártfogolta. A Szent Orsolya-rendi zárda egyik alapítója, szervezője is volt, rendszeresen segítette a nővérek kisvárdai oktató munkáját, hol kapcsolataival, hol pénzzel, adományokkal. A szegények állandó jótevője volt és felekezetre való tekintet nélkül támogatta a rászorulókat. Nemcsak szociális, jótékony szervezeteket, rendezvényeket pártfogolt, hanem minden kisvárdai közügyet.
Az Angyalossy Pálné-díj azoknak a magánszemélyeknek adományozható, akik Kisvárdán huzamosabb időn keresztül kiemelkedő tevékenységet folytattak és teljesítményt értek el a szociális munka területén.
Kisvárda Város Önkormányzatának Képviselő-testülete döntése alapján,
2024-ben Angyalossy Pálné díjas:
Dr. Pilcsákné Gulyás Erika.
Dr. Pilcsákné Gulyás Erika a Megoldás Közhasznú Egyesület megalakulása óta, 2004. decemberétől aktívan részt vesz az egyesület szolgáltatásainak kiépítésében és folyamatos fejlesztésében. Támogatószolgálat vezetőként Mándokon kezdte a szociális területen a fogyatékkal élők segítését. Tanulmányait a Debreceni Orvostudományi Egyetem Nyíregyházi Egészségügyi Főiskolai Karán végezte, ahol szociális munkás és szociális menedzser végzetséget szerzett.
Munkája sokszínű, nagy szakmai tapasztalattal rendelkezik. Intézményvezetői feladatai mellett évek óta intézi a munkavállalók felvételével kapcsolatos adminisztrációs és dokumentációs feladatokat. Tartja a kapcsolatot a Munkaügyi Központtal, elkészíti a munkaszerződéseket.
Több sikeres pályázat írása és megvalósítása is fűződik a nevéhez. Intézményvezetőként a napi működési feladatokból jelentősen kiveszi a részét, munkája során sok nehézséggel és problémával kell szembenéznie, ez azonban cseppet sem szegi kedvét.
A több évtizedes szakmai tapasztalat mellett személyesen is átérzi a fogyatékkal élő gyermekek nevelésének a nehézségeit és kihívásait, mivel fogyatékkal élő lányát nagyszülői segítséggel neveli. Az ellátottakkal és azok hozzátartozóikkal nagyon jó kapcsolatot ápol, kedvesen, türelmesen bánik velük, átérzi a helyzetüket. Problémáikkal nyugodtan fordulhatnak hozzá, mindig szakít időt arra, hogy meghallgassa Őket és igyekszik megoldást találni a problémáikra. Rendkívül nagy türelemmel és teherbíró képességgel rendelkezik mindazonáltal kedves és udvarias. Munkáját elhivatottsággal és alázattal végzi, mindennapjait a szociális értékek betartásával éli.
A díjat dr. Seszták Miklós országgyűlési képviselő és Leleszi Tibor, Kisvárda polgármestere adták át, akik köszöntőikben méltatták a díjazottat és a szociális munkásokat egyaránt.
Kulturális műsorral közreműködtek: a Kisvárdai SZC II. Rákóczi Ferenc Technikum és Szakképző Iskola diákjai Balogh Vivien és Tóth Krisztofer, a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium diákja Földi Máté, valamint az intézmény énekkara.1
-Kisvárda Város Önkormányzata-