November 12-e világszerte, így hazánkban is a SZOCIÁLIS MUNKA napja, amikor azoknak a szakembereknek mondhatunk köszönetet, és azokat ünnepelhetjük, akik az elesettekért, kirekesztettekért, támogatásra és segítségre szorulókért dolgoznak és munkájukat felelősségteljesen, áldozatkészen és nagy szakmai alázattal végzik.
„Ha boldogok akartok lenni, tegyetek másokat boldoggá!” - ez a mondat tömören ma is összefoglalja, mi is a lényege ennek a néha cseppet sem könnyű, de nagyon önzetlen és sok örömet adó hivatásnak. A szociális ágazatban dolgozók munkája „szeretetszolgálat”, amelynek középpontjában a segítségre szoruló, szeretetre vágyó ember áll.
A jelenlegi járványügyi-helyzetben - a megszokottól eltérően - nem nagy ünnepséggel, kulturális műsorral köszönhettük idén a városi szociális szféra dolgozóit.
De ezúton is, mind a városvezetés, mind valamennyi kisvárdai nevében KÖSZÖNJÜK mindazoknak a munkáját, akik nemcsak a jóságukról, szeretetükről tesznek tanúbizonyságot nap mint nap, hanem arról is, hogy hivatásszerűen is lehet odaadóan, mindenki iránt szeretettel és jósággal fordulva segítséget nyújtani azoknak, akik nálunk nehezebb helyzetben vannak!
A szociális területen dolgozóink a bajra nem pirulákat adnak, hanem testi és lelki segítséget nyújtanak minden rászorulónak és teszik ezt felelősségteljesen, áldozatkészen és nagy szakmai alázattal!
- városi kitüntetés -
Évek óta hagyomány már, hogy a Kisvárda Város Önkormányzata által alapított egyik szakmai kitüntetés, az Angyalossy Pálné-díj ilyenkor, a szociális munka napján kerül átadásra. Ez a díj azoknak a magánszemélyeknek adományozható, akik Kisvárdán huzamosabb időn keresztül kiemelkedő tevékenységet folytattak és teljesítményt értek el a szociális munka területén.
Kisvárda Város Önkormányzati Képviselő-testületének döntése értelmében,
2021-ben Angyalossy Pálné-díjas:
BARTHA ILDIKÓ.
Bartha Ildikó középiskolai tanulmányait követően a Felső-Szabolcsi Kórház tejkonyháján kezdett dolgozni, mellette megszerezte a fogászati asszisztens végzettséget. Egészen 2002-ig az egészségügyben dolgozott fogászati asszisztensként. Ekkor döntött úgy, hogy a különböző változások hatására elvégzi a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar szociális munkás szakát, ahol általános szociális munkás diplomát szerzett és 2004-től a Kistérségi Szociális Szolgálat Idősek otthonában helyezkedett el, majd 2009-től mai napig a Megoldás Közhasznú Egyesület terápiás munkatársa, a fogyatékos személyek nappali ellátásáért felelős személy.
Pályája során valamennyi feladata központjában a segítségre szoruló személyek kaptak figyelmet. A betegek, idősek, fogyatékkal élők segítését és ellátását hivatásként választotta. Ezt támasztja alá, hogy hétvégét és ünnepnapot nem ismerve áll rendelkezésre a segítségre szorulók számára, erőn felüli áldozatos munkát végez, a munkahelyi közösség életében kulcs szerepet tölt be. Tudását mindig fejlesztve, időközben az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán rehabilitációs szaktanácsadó végzettséget szerezve a jogszabályokban előírtaknak megfelelően, a kapott utasításokat maradéktalanul betartva, megkérdőjelezhetetlen és kiemelkedő szakmai tapasztalattal állja meg helyét szakmájában és oldja meg szerteágazó feladatait.
Munkája során számos szakmai képzésen vett és vesz részt, az így hallottakat a mindennapokba átültetve kamatoztatja. Mindennapi munkáját, a kollégák, az ellátottak és embertársai iránt kifejezett empátia és szeretet vezérli. Mind ehhez a segítőkész, felelősségteljes gondolkodás társul. Mindig a szép és jó oldalról közelíti meg a helyzeteket ezzel is nyugodtságot, bizalmat és magabiztosságot mutatva.
Fáradhatatlan, nagy teherbírású személy, innovatív és proaktív szemléletmódja, igényessége, felkészültsége, szakmai rátermettsége miatt kollégái rendszerint kikérik véleményét. Immáron 17 éve dolgozik a szociális szférában, 12 éve jelenlegi munkahelyén. Tevékenysége nem csupán a kötelező feladatokra korlátozódik, hanem rendszeresen foglalkozik középiskolás önkéntesekkel, így különös hangsúlyt fektet a szociális érzékenyítésre, ezzel a társadalmi felelősségvállalás jegyében is kiemelkedő tevékenységet végez.
Nehezen lehet olyan problémát találni, melyet Ildikó gondolkodásával és rutinjával ne tudna megoldani. Pályafutása alatt végig Kisvárdán végezte munkáját, a városi rendezvények aktív, rendszeres résztvevője, mindig lehet számítani közreműködésére. Kisvárda iránti szeretete és tisztelete erősen köti a városhoz.
Bartha Ildikó kitüntetését fia, Lekka Ákos kíséretében vette át. A díjat szűk körben, dr. Seszták Miklós kormánybiztos, térségünk országgyűlési képviselője és Leleszi Tibor polgármester adták át.
Isten éltessen és áldjon
minden szociális szférában dolgozót,
az év minden napján!
-Kisvárda Város Önkormányzata -
fotók: Szabó Sándor