A kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórház egy új, magyar fejlesztésnek köszönhetően, magasabb szintre lépett a higiénikusabb és biztonságosabb környezet megteremtésében.
„Intézményünk minden osztálya megkapta és már alkalmazza a Resysten fotokatalitikus bevonatrendszer védelmét, így minden kritikus felületen minimálisra csökkenhet az átfertőződések lehetősége. Az egyedülálló védőbevonat környezetbarát, hosszan tartó, folyamatos védelmet nyújt olyan felületeken, amelyeket sok ember érint meg, ezáltal magas a vírusok, baktériumok, gombák megjelenésének kockázata. A bevonat segítségével betegeink és dolgozóink is egészségesebb környezetben gyógyulhatnak és végezhetik munkájukat.” - nyilatkozta szerkesztőségünknek Hegyi Henrik D. kórházigazgató.
A különleges bevonat működési elve a fotooxidáció, mely fény-napfény vagy mesterséges világítás hatására lebontja a felületére tapadt mikroorganizmusokat. A „fehér titán” bizonyítottan, 90-95 százalékkal stabilan csökkenti a felületek szennyezettségét. A kizárólag természetes összetevőkből álló védőbevonat környezetbarát, az emberi szervezet számára teljesen ártalmatlan anyag, szabad szemmel nem látható, a kezelt felületet megérintve sem érezhető a jelenléte.
A módszer olyannyira hatékony, hogy az elmúlt évek során a Resysten bevonatrendszert több mint 160 tömegközlekedési járművön, a M2, M3 és M4 metróvonalak mozgólépcső korlátjain, élelmiszeripari high-care területeken, egészségügyi intézményekben tesztelték. - olvasható a resysten.hu oldalon.
- Durucz Gabi -
fotók forrása: FSZK, ecolife.blog.hu