A Mindent a Nőkért Alapítvány háromnapos Nemzetközi Szülészeti Konferenciát szervezett december 6-8. között Budapesten, majd december 9-10-én Kisvárdán tartották a „Család és a Nők szerepe a környezettudatosság kialakításában” elnevezésű rendezvényt.
A Várda Sport Hotel konferenciatermében, Kisvárda és térségéből mintegy száz szakember részvételével szakmai előadásokat hallgathattak meg az érdeklődők a nemzetközileg elismert, neves előadók közreműködésével.
A konferencia különlegességét a szakmai előadások felvezetéseként tartott „kedvcsináló” előadás stílusa és az előadó személye, dr. Kiss Ferenc adta. A Nyíregyházi Egyetem Környezettudományi Intézet vezetője előadásában a „Környezet, egészség, család megjelenése az ENSZ fenntarthatósági célrendszeréből kiindulva”, elsősorban az érzelmekre hatva mutatta be, hogy földünk a 25. órában van.
Finna Péter, a Mindent a Nőkért Alapítvány projektigazgatója köszöntőjében rámutatott: „A nők amellett, hogy gyermekeinket nevelik, egyre jelentősebb szerepet vállalnak társadalmunkban, minden területen fontos pozíciókat töltenek be, mondhatjuk irányítják az életünket. De esendőek is, ezért ahhoz, hogy mindezt véghez tudják vinni, sokszor nagyobb támogatásra van szükségük, ezért lehetőségeinkhez képest mindenben segítenünk kell őket. De nemcsak a nőket, gyermekeinket, embertársainkat, hanem környezetünket is” – fogalmazott a fül-orr-gégész adjunktus.
Leleszi Tibor, Kisvárda polgármestere beszédében kiemelte, hogy a környezetünkért „közösen, együtt tudunk csak tenni! Kisvárda az újonnan épülő város, a lehetőségek városa, de ez a fejlődés nem képzelhető el környezettudatos tervezés nélkül. - mondta a városvezető, aki a rendezvény fővédnöke is volt egyben. Kisvárda polgármestere beszédében kitért az okos város projektre, ami – elmondása szerint - „Betölt egy új utat, egy új irányvonalat, ami által összekapcsoljuk a lehetőségeket az élhetőbb jövőért.”
A konferencián – mások mellett – előadást tartott „A betegség, mint a fenntartható fejlődés gátja” címmel dr. Hegyi Henrik, a kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórház igazgatója; dr. Mónus Ferenc, a Nyíregyházi Egyetem Környezettudományi Intézet munkatársa pedig - a svédországi tapasztalataiból merítve - „Lehetne-e zöldebb az egészségügy és az oktatás?” kérdésre adta meg a választ.
- fotók és szöveg forrása: www.frissmedia.hu -