„Vezesd őket, utat ne tévessz, S magadhoz mindig hű maradj, Mert élen állsz, és messze látszol, Sose feledd: példa vagy!” Nagy László gondolatait hívom segítségül az óvodapedagógusok hivatásának érzékeltetéséhez.
8 éve hagyomány már, hogy pedagógus nap alkalmából a nevelési év záró értekezletén, az óvoda vezetőségének döntése alapján 2 óvónő „Az év óvodapedagógusa”, 1 tagóvoda „Az év tagóvodája” elismerésben részesül.
A 2015./2016. nevelési év kitüntetettjei:
Mudriné Resku Szilvia és Juhász Ágnes óvónők,
valamint a Csillag Közi Központi Társulási Óvoda Központi Óvodája.
MUDRINÉ RESKU SZILVIA
1994.-ben szerzett óvodapedagógusi diplomát a Debreceni Egyetem Hajdúböszörményi Pedagógiai Főiskolai karán. 2003.-tól dolgozik intézményünkben, jelenleg munkaközösség-vezető, minősített pedagógus. 2005.-ben differenciáló, fejlesztő pedagógus, 2006.-ban gyermek – ifjúság és családvédő pedagógus, 2015.-ben közoktatási vezető szakon szerzett diplomát, ill. szakvizsgát. Számtalan továbbképzésen vett részt. A folyamatos önképzés mellett, kreativitásával, gyermekszeretetével a mindennapok nevelőmunkájában is maximálisan helyt áll. Több alkalommal bemutató, szakmai nap során engedett betekintést a munkájába, osztotta meg tudását kolléganőivel. 2015-ben kiváló minősítést kapott és Pedagógus II. fokozatba lépett. Magas szintű nevelőmunkájával, innovációs törekvéseivel évek óta hozzájárul az intézmény hírnevének erősítéséhez. 2015-ben készítette el jó gyakorlatát „A gyermeki IKT kompetenciák fejlesztése az óvodai hagyományápolás összhangjában” címmel. Ehhez kapcsolódott az Ő általa szervezett szakmai nap 2015. szeptemberében, melynek témája: Köznevelési reformok operatív megvalósítása. 2014 -ben felvételt nyert az Országos szakértői névjegyzékbe. Szakirányai: intézményértékelés, tehetségfejlesztés, fejlesztőpedagógia, óvodai nevelés. 2014 óta tagja a Nemzeti Pedagógus Karnak, jelenleg a megyei tagozat elnöki bizottságának munkájában vesz részt, valamint jelentkezett az országos küldöttek közé. Ebben a nevelési évben hatalmas innováció eszközparkját teremtette meg. A Digitális Óvodai Okos Játék kolléganőnk jóvoltából, minden tagóvodában a gyermekek rendelkezésére áll. Úgy gondolom ez fényes bizonyítéka annak, hogyan lehet túllépni a csoportszoba határait és összóvodai szinten gondolkodva tenni a közösségért.
JUHÁSZ ÁGNES
1984-ben a Hajdúböszörményi Óvónőképző Intézetben szerzett óvónői diplomát, majd 2005-ben a Sárospataki Comennius Tanítóképző Főiskolai Karon a főiskolai szintű képesítést. 2013-ban Kommunikáció és beszédfejlesztő szakon pedagógus szakvizsgát szerzett. Több mint 30 éve dolgozik a Tordai úti Tagóvodában. Ideiglenes pedagógus II. kategóriába sorolt óvónő, ebben a nevelési évben az országos szakmai ellenőrzés során kiválóan megfelelt. Aktívan és fáradhatatlanul részt vett a tagintézmény innovációs folyamataiban. Így pl. A kompetencia alapú óvodai nevelés bevezetése. A tagóvoda gyermekvédelmi felelőseként a mindennapi munka részeként és számos alkalommal azon túl is foglalkozik a hátrányos és veszélyeztetett gyermekek támogatásával. Hosszú évek óta figyelemmel kíséri és segíti hátrányaik kompenzálást. Volt olyan eset is, hogy saját pénzén vett élelmiszert a rászoruló, elhanyagolt gyermekeknek. A körzet szociokulturális adottságaiból fakadóan az óvodába járók több mint fele gyermekvédelmi gondozásra szorult. Kolléganőnk lelkiismeretesen, toleránsan teljesíti megbízatását. Munkája példaértékű. Elmondható, hogy mindenkivel megtalálja a közös hangot, iránymutatásokkal igyekszik az életvezetés mindennapjaiban segítséget nyújtani a családoknak. Aktív, lelkes tagja a közösségnek. Egyéni habitusa, humora segíti a partnerekkel történő kommunikációban, a kapcsolatok építésében. Rugalmasan, kreatívan reagál a változásokra. Hivatástudata, gyermekszeretete segítik a mindennapi nevelőmunkában elért sikereit, optimista, életvidám egyénisége alapot ad hivatásában való önkiteljesedésre.
Borbély Ferencné
óvodavezető