Már nyolc éve, hogy nincs nyár tánctábor nélkül Kisvárdán. Aki már átélte azért, aki pedig már vágyott rá, azért jelentkezett a júniusban megrendezett egyedi táborra, melyben a tánc népszerűsítése, a szabadidő hasznos eltöltése, a baráti kapcsolatok építése és ápolása a cél.
8 év, 6 nap, 54 résztvevő, három korcsoport, kilenc ősbemutató, térdfájások, nevetések, sok-sok ölelés és megszámlálhatatlan élmény - így lehetne röviden összefoglalni a VIII. Kisvárdai Tánctábort.
EGY TÁBOR...
Egy tábor, mely nem csupán a testet, hanem a lelket is építi.
Egy tábor, melyben a kemény munka egyedi eredményt teremt.
Egy tábor, mely ápolja a régi, építi az új kapcsolatokat.
Egy tábor, mely közelebb hozza az emberekhez a televízióból,
vagy az újságokból ismert híres táncosokat.
Egy tábor, mely térségünkben egyedülálló.
Egy tábor, mely mindig tud újat mutatni, meglepetéssel szolgálni, évről-évre.
Egy tábor, mely véget ért........s egy újabb hosszú esztendő múlva nyitja ki kapuit.
SZTÁROK OKTATTAK, AKIK KISVÁRDÁRA MÁR „HAZAJÁRNAK”
A BARKASZI ZSUZSANNA és DÉGI ZOLTÁN kisvárdai táncoktatók által, nyolc évvel ezelőtt megálmodott és kivitelezett nyári tábor évről évre egyre nagyobb népszerűségnek örvend a gyerekek, a fiatal felnőttek és a szülők körében is. Köszönhető ez a napi színes programoknak és azoknak az ország-és világszerte híres vendégtanároknak is, akik egy évben egyszer hazajárnak Kisvárdára.
A hatnapos táborban ugyanis, az első évektől kezdve tart órákat CZENE-BÁNHIDI PETRA, Nívó-díjas táncos, érdemes művész, kétszeres argentin tangó-világbajnok, aki időközben megszerezve hetedik diplomáját, mesternőként tanít a Magyar Táncművészeti Főiskolán is.
„A táborban többségben olyan gyerekek vesznek részt, akik egész évben táncolnak a helyi tánciskolában. Vannak viszont kezdők is, főleg a kicsik, akikkel még nagyobb kihívás dolgozni. Ráadásul az egy-két nap alatt betanított koreográfiák egyáltalán nem könnyűek. Nem csupán magukra, hanem a pontosan kivitelezett eredmény érdekében, társaikra is figyelni kell. Éppen ezért büszkén mondhatom, minden itt oktató táncostársam nevében, hogy minden elismerésem ezeké a gyerekeké. Nagy boldogság velük foglalkozni, hisz nem csupán az eredmény beszél magáért, hanem tisztelettudóak, jól neveltek, szófogadóak és fegyelmezettek.” - nyilatkozta az oktatók nevében Bánhidi Petra, aki kiemelte azt is, hogy különleges élmény számukra, hogy sok gyerek a szemük előtt nő fel, válik felnőtté és nagyon sokat fejlődik a tánctudás területén is.
A 4 FOR DANCE táncegyüttes szintén nyolc éve „tette le a bélyegét” a táborhoz. Azt hiszem a fiúkat sem kell bemutatni a hazai közönségnek, hisz 2004 óta töretlenül, mintegy 1200 fellépés keretében, itthon és öt kontinensen képviselik a magyar népi kultúrát. Akiket nem csupán a nézők ismernek el, hanem már a szakma is számos díjjal jutalmazott meg. A fiúkból – elfoglaltságaik miatt – évről évre hol négyet, hol kettőt, hol hármat kapnak a kisvárdai táborozók, akiket nem csak megbecsülés, hanem óriási rajongás és szeretet övez a gyerekek körében is. Ebben az évben ILLÉS DÁNIEL, BÁRÁNY KRISTÓF és ENYEDI PÉTER, a rájuk jellemző, önálló stílusjegyeket tartalmazó koreográfiákat valósították meg a három korcsoportban. A Megyei Értéktár által a hungarikumok közé sorolt formáció tagjai (akiknek nem mellesleg, lábaik fejenként 25 millió forintra vannak biztosítva), most is lelkesen és örömmel jöttek „haza”, nyári, egyhetes „otthonukba”, Kisvárdára.
A tábor harmadik állandó oktatója pedig KALAPOS TAMÁS, hip-hop és zumba oktató, a T-Dance Művészeti Iskola igazgatója, aki különleges, humorral fűszerezett koreográfiáival és gyermeki lelkületű természetével ismét mindenkit lenyűgözött. Neki teljesen mindegy, hogy 5 vagy 15 éves fiatalokból áll a csoport, mindenkivel megtalálja a közös hangot, minden korosztálynak, a hozzájuk legjobban illő koreográfiákat. Tamás idén részese is volt az egyik produkciónak, hisz a „kettes” csoport páratlan létszáma miatt ő volt a táncpartnere az egyik kislánynak.
A tábor oktatói nem csupán szakmai tudásukkal, a gyermekek iránti nagyfokú szeretetükkel, hanem a Kisvárdához kötődő baráti kapcsolataikkal, a tánc- és az emberekkel szembeni tiszteletre méltó alázatukkal belopták magukat a táborozók, szüleik és persze a tábor főszervezőinek szívébe. „Ők már hozzánk tartoznak. Ők a mi védjegyeink, akik nélkül nincs tánctábor Kisvárdán. Ők-a tábor résztvevői-a szülők-és mi: így vagyunk egy nagy csapat. Ilyenkor nyáron, hat napon keresztül, testileg és lelkileg, egész évben pedig a szívünkben.” - mondta Barkaszi Zsuzsanna.
KEMÉNY MUNKA – EGYEDI KOREOGRÁFIÁK
A tábor minden reggel nyolc órakor, közös tréninggel kezdődött, melyet Bánhidi Petra tartott, majd ebédig három csoportban elosztva tanulták az egyes koreográfiákat. Ebéd után pedig, közös strandolással pihenték ki a napi fáradalmakat.
„Örömünkre szolgált, hogy idén is több korosztály képviseltette magát, így büszkén mondhatjuk, hogy az óvodás kortól, az általános iskolásokon át, egészen a közép-és felsőoktatásig bezárólag, lányok és fiúk vegyesen táncoltak együtt Kisvárdán.” - mondta Dégi Zoltán.
A tábor „fénypontja” minden évben a gálaműsor, melyben az elkészített produkciókat mutatják be, közönség előtt a gyerekek. Ezen produkciók különlegességét az adja, hogy az akkor látott koreográfiák olyan ősbemutatók, melyek azokkal a gyerekekkel, abban a felállásban, csak akkor és egyetlen egyszer kerülnek bemutatásra. Az egyes műsorszámokat látva pedig, meg sem gondolnánk, hogy minden egyes lépés csupán három nap (!!!) munkája. Ilyen kevés idő alatt, pontosan, hiba nélkül megvalósított, összesen kilenc koreográfiát, plusz egy közös finálét láthatott a közönség. Ez utóbbiban minden oktató felnőtt és segítő is részt vett – Bánhidi Petra, Barkaszi Zsuzsanna, Györkös Ajnácska, Durucz Gabi, Illés Dániel, Bárány Kristóf, Enyedi Péter, Kalapos Tamás, Dégi Zoltán, Magyar Dávid, Rézműves Izsák.
Köszönjük, hogy ott lehettünk!
Köszönjünk, hogy átélhettük!
Köszönjük az élményt!
Jövőre találkozunk!
A táborozók és szüleik nevében:
Durucz Gabriella
szülő