Június 8-án délután, pedagógusok, szülők, családtagok és gyermekek töltötték meg a Művészetek Háza színháztermét. Ezen a napon köszöntötte ugyanis a város a pedagógusokat, a pedagógiai munkát segítőket, a kiemelkedő eredményeket elérő diákokat és felkészítőiket.
Az ünnepséget Deák Dorka Gabriella, a Somogyi Rezső Általános iskola nyolcadik osztályos tanulója nyitotta meg, aki minden kisvárdai, illetve városunkban tanuló diáktársa nevében köszöntötte a pedagógusokat.
„A pedagógus munkája olyan, mint a csendes eső: jó sokáig tart, közben áztatja a földet, a mélyen megbújó magvakat, és aztán egyszer csak elkezd kibújni a kalász, zöldbe fordul, majd lehet aratni." - fogalmazott ünnepi beszédében Leleszi Tibor. Kisvárda polgármestere szívhez szóló szavaival, meghatóan és elismerően beszélt a pedagóguspálya szépségeiről, feladatairól, értékeiről.
Beszéde után, Leleszi Tibor, Kisvárda Város Önkormányzatának nevében, ebben az évben is emléklappal és ajándékkal köszöntötte azokat a diákokat és felkészítő tanáraikat, akik az elmúlt tanévben, a különböző megyei és országos versenyeken eredményesen szerepeltek és öregbítették városunk hírnevét.
ELISMERÉSBEN RÉSZESÜLTEK:
PURGEL RÉKA
és
DEÁK-TAKÁCS SZILVIA
Purgel Réka a Bessenyei György Gimnázium 12. e osztály humán tagozatos tanulója. A kimagasló művészeti érzékkel rendelkező tanuló a zene, a képzőművészet mellett magyar nyelvből ért el kimagasló eredményeket. A zene mellett kedvenc időtöltése a rajzolás, a Művészetek Házában hagyományosan megrendezendő Tavaszi Tárlaton több grafikai alkotását kiállították. Rendszeresen szerepelt az iskola énekkari tagjaként kulturális rendezvényeken, ünnepségeken is, konferálásával is segítette iskolája munkáját.
Legrangosabb eredményei:
- IX. Regionális keyboard-szintetizátor verseny II. helyezés,
- III. Weiner Leó Megyei Zongoraverseny III. helyezés,
- Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei fordulóján II. helyezés,
- az Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati verseny országos döntőjében Sátoraljaújhelyen: az Anyanyelvápoló Szövetség értékes jutalmában részesült,
- magyar nyelv tantárgyból (iskolájából elsőként) az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjébe jutott, pályamunkáját Az intertextualitás a 20. századi magyar dalszövegekben címmel írta,
- az ország legjobbjai között szerepelt az OKTV szóbeli döntőn magyar nyelvből, bekerült a 25 felvételi többletpontot jelentő legjobb 30 középiskolás tanuló közé, a 21. helyen végzett.
Deák-Takács Szilvia, a Bessenyei György Gimnázium és Kollégium magyar tanára. Felkészültsége, a pedagógus pálya iránti elkötelezettsége, folyamatos megújulási készsége, a tanulók problémái iránt érzékenysége, rendkívüli lelki gazdagsága az intézmény elismert tanárává tette. Tagja a Móricz Zsigmond Kulturális Egyesületnek, alapító tagja a Czóbel Minka Baráti Körnek, szerkesztője a Spanyolnátha művészeti folyóiratnak. Publikál a Pedagógiai Műhelyben és A Vörös Postakocsiban is. Tanulói eredményesen szerepelnek a magyar nyelv és irodalom tantárgyhoz kapcsolódó tanulmányi-, vers- és prózamondó versenyeken. Kiemelkedő nevelő-oktató tevékenységét a nevelőtestület 2011-ben Bessenyei Emlékérem díjjal ismerte el.
BERENCSI TÍMEA
és
JÓNÁS BÉLA
Berencsi Tímea a Bessenyei György Gimnázium és Kollégium 11.e, reál tagozatos tanulója. A tanulás mellett a sport területén is irigylésre méltó eredményeket tudhat magáénak. A lány formációs táncversenyeken több területi 1. helyezés után csoportjával országos 3. helyezést értek el. A karate sportág az, ami igazán nagy sikereket hozott számára. Többszörös magyar bajnok, nemzetközi nyílt versenyeken több első helyezése van. Legjelentősebb eredményének mégis az ifjúsági EB eredményeit érzi. A 2013. és 2014. évben formagyakorlatokból 2. és 1., küzdelemből 5. és 2. helyezést szerzett. Ebben az évben a junior EB-n formagyakorlat kategóriában Európa-bajnok lett. 17 évesen a felnőttek között is megméretteti felkészültségét, elszántságát: felnőtt női kata-ban a Speed Kupa nemzetközi karate versenyen 1. helyezést ért el.
Legrangosabb eredményei:
Középfokú iskolák országos bajnokságán kyokushin karate sportágban Országos Diákolimpia Döntő Kata: 1. helyezés, küzdelem 2. helyezés,
Diákolimpia, kata 1. hely, 2.hely, küzdelem 1. hely,
Tarjánban Nemzetközi Nyílt karate verseny: kata 1. hely, nemzetközi kata 1. hely, junior kata 1. hely, felnőtt női kata 1. hely,
Zemplén Kupa: kata 1. hely három évben, küzdelem 3. hely,
Utánpótlás Magyar Bajnokság: 3 alkalommal 1. és egy 3. helyezés,
XIII. Nagykun Kupa Nemzetközi Nyílt Utánpótlás Bajnokság kata-ban 2014.: nemzetközi 1. hely,
Európa Bajnokságon egy 1., két alkalommal 2. hely, egy alkalommal 5. hely,
Nemzetközi Nyílt Utánpótlás Verseny Tarján: nemzetközi küzdelem 2. hely, kata 1. hely,
Sysman Open nemzetközi utánpótlás és felnőtt súlycsoport nélküli verseny, két alkalommal karate nemzetközi kata 1. hely; formagyakorlat országos 1. hely,
Nagykun Kupa: kata 1. hely,
2015-ben elnyerte a Magyarország jó tanulója, jó sportolója címet.
Jónás Béla a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium testnevelés szakos, szakvizsgázott tanára, aki pozitív tanári hozzáállásával megszeretteti a diákokkal a sportot, eredményes tanár-diák kapcsolatot ápol velük. Meghatározó képességei közt említendő a fegyelem és figyelem fenntartásának képessége, a tanulók objektív értékelése, a változatos munkaformák használata. Szervező és társadalmi munkájával segíti a sportolás körülményeinek megteremtését, egyik szervezője a Nemzetközi Besi Kupának. Versenyeredményeivel hozzájárult ahhoz, hogy 2011-ben a Bessenyei György Gimnázium és Kollégium Akkreditált Kiváló Tehetségpont minősítést kapott, melyet 2014-ben sikeresen újra megkapott a gimnázium.
JENEI MARCELL
és
BARTÁNÉ KOVÁCS EDIT
Jenei Marcell, a Szent László Katolikus Általános Iskola 3.b osztályos tanulója, aki példamutató szorgalmával már első osztályos korában is kitűnt társai közül. Nyitott, szemlélődő, érdeklődő gyermek, aki nem csupán a természettudományos tantárgyak iránt érdeklődik, hanem szívesen és örömmel olvas szinte mindent, ami a keze ügyébe kerül. Mindezek mellett igazi kisfiúként, kevés szabadidejében társaival felszabadultan kerékpározik, sportol. Marci igazi keresztény értékeket hordozó gyermek, aki a templomban is szívesen vállal szolgálatot. Az iskolában eltöltött évek alatt minden félévet kitűnő eredménnyel zárt, számos tantárgyból dicséretet kapott.
Az idei versenyeredményei:
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny: Megyei 1. helyezés, Országos: 14. helyezés
Bolyai Matematika Csapatverseny: Megyei 1. helyezés, Országos: 18. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny: Megyei: 1. helyezés, Országos: 21. helyezés
Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny: Megyei: 2. helyezés
Refi-matek Megyei Matematikaverseny: 1. helyezés
Bendegúz Tudásbajnokság Matematika Megyei 1. helyezés, az Országos döntőn 4. helyezett
Vértesi Géza Megyei Matematikaverseny Megyei: 3. helyezés
Móra Matematikaverseny Megyei: 3. helyezés
Dienes Pál Matematikaverseny Megyei: 5. helyezés
Bartháné Kovács Edit 2014. február 1-jétől tanít a Szent László Katolikus Általános Iskolában. Hamar beilleszkedett az alsós munkaközösségbe, ahol szerényen és empatikusan végzi tanítói munkáját. Tanítványaival hamar megtalálta azt a közös hangot, ami lehetővé tette számukra az eredményes munkát. A lemaradókat türelmesen segíti a felzárkózásban, a tehetséges tanulókat pedig új és újabb kihívások elé állítja. A következetesen végzett pedagógusi munkájának köszönhető, hogy tanítványai az országos, a megyei, a városi és a városkörzeti versenyeken egyaránt kimagaslóan teljesítenek.
PÉTER DÁNIEL
és
TÓTHNÉ BÍRÓ ANDREA
Péter Dániel a Szent László Katolikus Középiskola 12.D osztályos tanulója. Minden tanévet kitűnő tanulmányi eredménnyel fejezett be, szaktanáraitól számos tantárgyi dicséretben részesült. Szép eredményeket ért el a tanítási órákon kívül is: a Katolikus Iskolák Tanulmányi versenyén az idei és a tavalyi tanévben is I. helyezést ért el kémiából és biológiából. A 2012-2013. tanévben történelemből ért el I. helyezést csapatban. Angol nyelvből középfokú komplex, illetve felsőfokú szóbeli nyelvvizsgával rendelkezik. Dániel nemcsak jó tanuló, hanem jó sportoló is. 4 éve az iskolai labdarúgó csapat nélkülözhetetlen tagja, amely többek között „Besi” kupát nyert, illetve a „Coca-cola” kupán megyei II. helyezést ért el. Kiemelkedő a kulturális és a közösségi tevékenysége is. A kisvárdai Dokto-rock színtársulat tagjaként, amellyel városunkon kívül is fellépett, minden évben jelentős szerepeket kapott. A 2013-ban alakult „Színkópék” Szent Lászlós diákszínpad résztvevője, az iskolai énekkar oszlopos tagja.
Tóthné Bíró Andrea – a Szent László Katolikus Középiskola matematika – kémia szakos tanára 1992 óta az iskola természettudományos munkaközösségének vezetője. Tanítványai számos rangos versenyen kiváló eredményeket értek el. A tanárnő az iskoláján kívül is aktívan vesz részt az oktatással kapcsolatos feladatokban, hiszen emelt szinten vizsgáztatói és dolgozatjavítói, érettségi elnöki tevékenységet folytat. Ezen kívül tagja a Rácz László matematika vándorgyűlésnek. 2010-ben munkája elismeréseként a Szent László Középiskola nevelőtestülete Szent László díjra találta érdemesnek. Tóthné Bíró Andrea az ünnepség ideje alatt is érettségiztetett, így személyesen nem tudta díját átvenni.
HANICS MIHÁLY
és
RÉTFALVI ERIKA
Hanics Mihály a Vári Emil Általános Iskola 8.b osztályos tanulója. Már egészen kis kora óta lelkesen tanulja a matematikát és a természettudományi tantárgyakat. Rendkívüli szorgalma és kitartása a versenyeken való aktív részvételében nyilvánul meg. Osztályközösségének példát mutat fegyelmezettségével, a tanulás iránti elkötelezettségével és tisztelettudó kedves viselkedésével.
Eredményei: 2015-ben
Bolyai Matematika Csapatverseny megyei I. hely, országos VI. hely
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei IV. hely
Móricz Zsigmond Angol nyelvű verseny megyei IV. hely
Zrínyi Ilona Megyei Matematika verseny megyei VIII. hely
Bolyai Természettudományi Csapatverseny megyei I. hely,
Észak-Hunnia II. hely
Alapműveleti Matematika verseny megyei I. hely, országos
Bereznai Gyula Matematika verseny megyei I. hely
Dienes Pál Matematika verseny megyei I. hely
Rétfalvi Erika a Vári Emil Általános Iskola matematika- angol-informatika szakos nevelője 2010 óta. Tanórai és tanórán kívüli oktató, szervező, irányító munkája példa értékű. Megyei és Országos versenyekre eredményesen készíti fel tanulóinkat, lelkiismeretes, következetes, odaadó munkájával tanítványai szép sikereket érnek el. Osztályfőnökként és szaktanárként egyaránt megmutatta lelkesedését. Az osztályközösségekben szervező és irányító munkája kiemelkedő.
BELINSZKY BLANKA ZSUZSANNA
és
TAKÁCS ENIKŐ
Belinszky Blanka Zsuzsanna a Somogyi Rezső Általános Iskola 7. osztályos tanulója. Tanulmányi munkájában és sporttevékenységében is maximálisan kimagasló teljesítményre törekszik. A sport iránti szeretete, kivételes érzéke már kisiskolás korától megmutatkozott. Tehetségét bizonyítja az is, hogy számos városkörzeti, megyei és országos versenyen megmérettette magát és kiváló eredményeket ért el.
Eredményei a 2014/15-ös tanévben:
Diákolimpia városkörzeti atlétika verseny egyéni I. hely
Diákolimpia megyei atlétika verseny egyéni I. hely tovább jutott az országos versenyre Székesfehévárra
Diákolimpia városkörzeti kézilabda verseny csapattagként I helyet ért el
Diákolimpia megyei kézilabda verseny csapattagként I. helyet ért továbbjutottak az országos döntőbe Debrecenben
Takács Enikő a Somogyi Rezső Általános Iskola tanára. Lelkiismeretes, igényes szakmai munkájával már három éve hozzájárul ahhoz, hogy testnevelés tantárgy tanításának a színvonala emelkedjen. Kollégáival való kapcsolata empatikus, magas szintű pedagógiai és módszertani ismereteivel aktívan részt vesz az oktató-nevelő munkában. Következetes magatartásával pozitív tanári hozzáállásával sikerült elérnie, hogy ilyen rövid idő alatt is tanítványai szorgalmas munkával kitűnő eredményeket érjenek el a megyei és az országos versenyeken egyaránt. Tanítványait nagyszerűen tudja motiválni. Sokoldalúságát tükrözi, hogy a versenyeztetés területén több sportágban is kiemelkedő teljesítményekkel büszkélkedhet: atlétika, játékos sportvetélkedő, kézilabda .
KOZICS LUCA
és
VÁMOS PÉTERNÉ
Kozics Luca a Teichmann Vilmos Általános Iskola 2. osztályos tanulója. Példamutató magatartása, kitűnő tanulmányi eredménye alapján példaként állítható a tanulóifjúság elé. Széles érdeklődési körű, versenyezni szerető kisdiák.
A 2014/ 2015-ös tanévben a következő versenyeken vett részt:
Országos Wass Albert vers-prózamondó verseny különdíj,
Móricz Zsigmond verses mesemondó verseny I. helyezés,
„Kis matematikusok versenye” III. helyezés,
Somogyi Rezső Általános Iskola versmondó verseny II. helyezés,
Soma Alapítvány rajzverseny különdíj.
„Bodzavirág” megyei versmondó verseny I. helyezés,
Vámos Péterné 1982 óta a Teichmann Vilmos Általános Iskola tantestületének tagja, az alsó tagozaton oktató pedagógusok munkaközösség vezetője. Órai munkáját magas színvonalon művelő tanító. Igazi nevelő egyéniség, következetes osztályfőnöki munkát végez, követelményeit igényesen fogalmazza meg és konzekvensen megköveteli. A tanulók szüleivel bizalmon alapuló, őszinte kapcsolatot épít ki, amely a gyermek egyéni fejlődését szolgálja. Szakmailag-, emberileg elkötelezett híve a tehetség korai felismerésének, hatékonyan bekapcsolódik a versenyek szervezésébe. Az iskolai rendezvények aktív szervezője, a település kulturális életében is részt vesz, tanítványait szívesen szerepelteti a városi rendezvényeken. Az általa felkészített gyerekek az idei tanévben az országos, megyei, illetve városkörzeti vers- és prózamondó versenyeken I. II. és III. helyezést értek el, rajzpályázatokon is eredményesen szerepeltek.
CSERNYU ÁKOS
és
CSEH ÁDÁMNÉ
Csernyu Ákos a Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium 2. a osztályos tanulója. Példamutató magatartásával és szorgalmával, kitűnő tanulmányi eredményével iskolánk büszkeségei közé tartozik. Széleskörű érdeklődéséből adódóan nagyfokú tájékozottsággal rendelkezik. Munkájában alapos, pontos. Tanítóival tisztelettudó, társaival szemben barátságos, nyíltszívű, segítőkész. Első osztályos korától részt vesz és kimagasló teljesítményt ér el a különböző tanulmányi versenyeken. Mindezek mellett a Bozsik-foci csapatának is kiemelkedő tagja.
Eredményei:
Református Iskolák Országos Tanulmányi Versenye: környezetismeret 2. helyezett
Móra Megyei Matematikaverseny 1. helyezett
Refi-Matek Megyei Matematikaverseny 2. helyezett
Városkörzeti Mesemondó Verseny Különdíj
Vértesi Géza Megyei Matematikaverseny 1. helyezett
Dienes Pál Megyei Matematikaverseny 6. helyezett
Apáczai Megyei Helyesírási Verseny 7. helyezett
Cseh Ádámné A Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium tanító szakos pedagógusa. 22 éve nagyfokú hivatástudattal és elkötelezettséggel, erős hittel végezte nevelő-oktató munkáját. Szeptembertől pedagógusi életpályáját befejezve, a megérdemelt nyugdíjas éveit tölti majd. Szenvedélyes lelkesedéssel, bizalommal és szeretettel nevelte-oktatta az első-második osztályos gyermekeket. Szakmai hozzáértésével megszerettette és megalapozta a matematika és környezetismeret tantárgyakat, melyet tanítványainak a versenyeken szerzett kimagasló eredményei is igazoltak. Szakmai megújulását a továbbképzéseken való részvétellel, szakmódszertani folyóiratok olvasásával fejlesztette, amit a kollégákkal is megosztott. Vidám, optimista egyénisége, a gyerekek iránti empátiája és szeretete, a szülők és kollégák felé irányuló segítőkészsége a tantestület példaképéül szolgált.
TAKÁCS BÁLINT
és
SIPOS CSABA
Takács Bálint a Református Gimnázium egyik legjobb tanulója. Az osztályközösségen belül társaival szemben segítőkész, meghízható, tanáraival szemben tisztelettudó. Számos tanulmányi versenyen vett részt ebben a tanévben, kiemelkedő eredményt ért el a Zrínyi Ilona matematikaversenyen (I. helyezés), a Bereznai Gyula matematikaversenyen (II. helyezett), de a legkiemelkedőbb a Dr. Hajdú-Majoros József Országos Református Földrajzi tanulmányi versenyen elért I. helyezése. Felkészítő tanára: Sipos Csaba. 2012-ben középfokú nyelvvizsgát tett angol nyelvből, most készül felsőfokú nyelvvizsgára. Érdeklődési köre igen széles, de a legközelebb a reál tantárgyak állnak hozzá. Tanulmányait a Műszaki Egyetem villamosmérnöki karán szeretné folytatni.
Sipos Csaba a Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium tanára. Aktív tagja a Magyar Földrajzi Társaságnak és a Magyar Regionális Tudományos Társaságnak. 2013-tól a Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium megbecsült pedagógusa. Közel húsz éves pedagógiai munkájára tudatos tervezés, alapos felkészültség jellemző. Barátságos, vidám természetű, kiegyensúlyozott személyiség. Nagy türelemmel, de kellő fegyelemmel és odafigyeléssel tanítja nem csak a tehetséges, hanem a felzárkóztatásra szoruló tanulókat is. Meggyőződése, hogy a folyamatos tartalmi és módszertani korszerűsítéseket figyelembe véve a tanórákon rendkívül szükséges az IKT eszközök alkalmazása és az alkalmazás központú, alkotó tudás átadása. Kiemelt hangsúlyt fektet az elméleti ismeretek átadása mellett a tanultak gyakorlati alkalmazására is, mert szerinte a sokszínű és tagolt világ egészére kitekintő, nyitott földrajzi szemléletű gondolkodásmód csak így érhető el igazából.
PAPP ESZTER ANNA
és
SZEGEDINÉ GODEK MARGIT
Papp Eszter Anna a kisvárdai Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola 8. osztályos tanulója. Személyében szorgalmas, igyekvő diákot ismerhettünk meg. A rábízott feladatokat mindig sikeresen teljesítette. Személyiségéből árad a jóindulat, a figyelmesség, a tisztelet. Számos megmérettetésen bizonyította tudását, felkészültségét. Néhány közülük:
a Hajdúdorogi Egyházmegye Hit Évében lezajlott Görögkatolikus Hittanverseny kerületi fordulóján I. helyezés,
XVI. Mécs László szavalóverseny Királyhelmec III. helyezés,
Szent György ifjú lovagjainak találkozója I. helyezés,
„Sztár Lehet, Ki Kreatív!” vers- és prózamondó kategóriában; Különdíj
A tanulás mellett a közösség meghatározó tagja. Udvarias és segítőkész. Aktívan részt vesz diákprogramok szervezésében, lebonyolításában. Iskolánk Diákönkormányzatának diákvezetője. Hangszeres játékával, versmondásával emeli a városi, az iskolai és az egyházközségi ünnepségek méltóságát.
Szegediné Godek Margit a Szent György Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola pedagógusa. A volt és jelenlegi tanítványai példaképüknek tekintik „Margó nénit”, akinek embersége, szeretete átsegíti a gyerekeket minden buktatón, és sikerekhez juttatja azokat, akik szorgalmasan, kitartóan követik példáját. Felkészültsége, szakmai rátermettsége, innovatív személyisége miatt önállóan végez kutatásokat és vezet be új pedagógiai módszereket. A humán munkaközösség vezetője. Szaktanácsadóként, szövegértést fejlesztő és integrációs nyelvtan munkafüzet elkészítésében társszerzőként dolgozott. Tanítványai igen sok dicsőséget szereztek maguknak és pedagógusuknak is. Városkörzeti, megyei, területi, határon túli prózamondó- és szavalóversenyeken első, második, helyesíró- és anyanyelvi kommunikációs versenyeken megyei és országos döntőben élen szerepeltek növendékei. Drámacsoportja a drámafesztiválokon első helyet vagy különdíjat kapnak. Tagja a Nyelvtudományi Társaság Magyartanári Tagozatának és tagja az Anyanyelvápolók Szövetségének.
LÁSZLÓ IVETT
és
POLYÁKNÉ MÁRTA EDINA JUDIT
László Ivett 2013-ban jelentkezett a Telegdi Kata Szakiskola és Szakközépiskola gyakorló kozmetikus képzésre. A diákévei során kitűnő és jó eredményekkel zárta a tanéveket, eredményesen szerepelt versenyeken. A 2014-ben Kisvárdán megrendezett Telegdi Vándorkupa versenyen alkalmi smink kategóriában a IV. helyezést érte el. 2015-ben Debrecenben megrendezett Telegdi Vándorkupa versenyen fantázia smink kategóriában az előkelő II. helyen végzett. Részt vett a Magyar Vöröskereszt szervezete által 2015. május 25-én Nagyhalászban megrendezett elsősegélynyújtó verseny megyei fordulóján, és csapatban dobogós II. helyezést ért el. Ivett már több mint tizenkét éve gyakorolja a tánc művészetét, néptánc ismeretét. Kiemelkedő tánctudását minden évben bemutatja tánc csoportjával Kisvárdán és a környező településeken. Rendszeresen részt vesz Megyei Táncbajnokságon, Nyíregyházán, ahol több alkalommal, táncpartnerével dobogós helyezést értek már el. Kisvárdán, Tokajban és más városokban rendezett néptánc- és társastánc versenyeken is felléptek, ahol I. helyezettek is lettek. Külföldön rendezett táncfellépésekre is hívták már a táncpárost, többek között Törökországba, ahol nagy sikert arattak. A Telegdi Kata Szakiskola és Szakközépiskola tantestülete, vezetősége és fenntartója László Ivettet az Év tanulójának választotta a 2014/2015-ös tanévben.
Polyákné Márta Edina Judit 2006.tól dolgozik az iskola fodrász-kozmetikus tanműhelyében. Mestervizsgát szerzett szakmájából, azóta is továbbképzésekre jár folyamatosan, hogy megfeleljen a szépségipar XXI. századi kihívásának. Jó kapcsolatot épít tanítványaival. Mint kolléga is lehet rá számítani. Segítőkész, nagy szerepet vállal iskolánk hírnevének öregbítésében, mert fodrász, kozmetikus road-show-k alkalmából több városi és vidéki iskolában szervez, „Átváltoztatjuk” címmel bemutatókat, ahol szép frizurát és sminket készítenek vállalkozó kedvű tanároknak, diákoknak. Tanulói évek óta sikeresen szerepelnek a Nemzetközi Fodrász, Kozmetikus, Műkörömépítő, Műkörömdíszítő és Pedikűrös Felnőtt és Tanuló Versenyen, a Szabolcs Kupán. Hosszú ideje előkelő helyezést érünk el a fodrász, kozmetikus szakmában a Telegdi Kupán. Iskolánk által szervezett kirándulások alkalmából is szívesen vállalja a kísérő tanár szerepét. Sikeresen viszi tanulóit a szakmai vizsgára, a vizsgabizottság mindig elismerően nyilatkozik munkájáról. Érdemei elismeréséül a Telegdi Kata Szakiskola és Szakközépiskola fenntartója és vezetősége az Év tanára címmel tünteti ki, a 2014/2015-ös tanévben
CSÖKMEI PETRA
és
BALÁZS ANITA
Csökmei Petra a Tessedik Sámuel Szakképző Iskola és Gimnázium 11. osztályos tanulója, minden tanévben, mind a közismereti, mind pedig a szakmai tantárgyakat kitűnő eredménnyel teljesítette. Rendszeresen részt vett a szakácsoknak megrendezett szakmai versenyen a Tessedik Kupán, ahol mindig eredményesen szerepelt. Nemcsak szakmai versenyeken öregbítette iskolánk hírnevét az évek során, hanem az Országos Szakiskolai Közismereti Tanulmányi Versenyen is. 2015 tavaszán a Vöröskereszt kisvárdai kirendeltsége által a középiskolások számára meghirdetett elsősegélynyújtó versenyen II. helyezést ért el csapatban. Alkotó és kreatív módon hasznosítja az évek során megszerzett tudását. Munkájában önmagával szemben maximalista, önálló. Kedveli a modern konyhatechnológiát használni a gyakorlat során, amivel igyekszik az egészségtudatos életmódot hirdetni és terjeszteni. A Tessedik Sámuel Szakképző Iskola és Gimnázium tantestülete, vezetősége és fenntartója Csökmei Petrát az Év tanulójának választotta a 2014/2015-ös tanévben.
Balázs Anita 2014.től tanít a Tessedik Sámuel Szakképző Iskola és Gimnáziumban, mint magyar nyelv és irodalom és történelem szakos tanár. Felkészültségét, rátermettségét és szorgalmát bizonyítja, hogy tanítványa, Horváth Edvárd 10. osztályos Eladó szakos tanuló az Országos Szakiskolai Közismereti Tantárgyi Verseny regionális fordulóján II. helyezést ért el, országosan pedig a 21. helyezett lett humán tantárgycsoportban magyar nyelv és irodalom, történelem tantárgyakból. Ezzel a kiváló eredménnyel hozzájárult iskolánk hírnevének öregbítéséhez. Folyamatosan képezi magát, hogy megfeleljen a XXI. század kihívásainak. Érdemei elismeréséül a Tessedik Sámuel Szakképző Iskola és Gimnázium fenntartója és vezetősége az „Év Tanára” címmel tünteti ki a 2014/2015-ös tanévben.
KOMÁR ANNA ESZTER
és
AGÁRDI GÁBORNÉ
Komár Anna Eszter 2011-től, 6 éves korától tanul csellózni a Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskolában. Tehetsége már tanulmányai kezdetén megmutatkozott. 2012-től vesz részt zenei versenyeken. A kisvárdai Regionális Csellóversenyeken először nívódíjat, a következő évtől minden alkalommal kiemelt nívódíjat ért el, 2014-ben megkapta Kisvárda város különdíját is. Megalakulása óta tagja annak a Csellóegyüttesnek, amely az elmúlt évben az országos zenekari versenyen 3. helyezést ért el, és a zenekart a zsűri különdíjban is részesítette. Ebben a tanévben bejutott a 3 évente megrendezett Országos Friss Antal Gordonkaverseny döntőjébe, ahol 4. helyezést ért el, valamint elnyerte a zsűri különdíját, és a Zenetanárok Társasága különdíját is, egyben meghívást kapott a „Zenetanárok a tehetségekért„ budapesti tanévzáró hangversenyen való fellépésre. Rendszeresen közreműködik az iskola és a város rendezvényein.
Agárdi Gáborné 30 éve a Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola csellótanára. Magas szintű felkészültségével, kiváló pedagógiai-szakmai munkájával országos elismertséget vívott ki, tevékenységével öregbítve az iskola és a város jó hírnevét. Növendékei nemzetközi, országos és regionális versenyek nyertesei és helyezettjei, MOL és Porzsolt ösztöndíjasok. Munkáját a gyermekek, és a tanítás iránti szeretet jellemzi. A Kisvárdai Regionális Csellóverseny megálmodója, amelynek hírneve már egész Tiszántúlon ismert, de a határon túlra is eljutott. Arany Katedra díjas pedagógus, a „Kisvárda Szolgálatáért” városi kitüntetés birtokosa. Aktív zenész, a város kulturális életének rendszeres résztvevője.
Kisvárda Város Önkormányzata,
az elmúlt évben alapított Werner Gyula díjat,
első alkalommal,
DR. JAKABNÉ MAGYAR KLÁRA
részére ítélte oda
Dr. Jakabné Magyar Klára a Bessenyei György Gimnázium és Kollégium magyar-orosz szakos tanára, a magyar munkaközösség vezetője. A magyar nyelv és irodalommal kapcsolatos versenyek helyi koordinálója. A tehetséges tanulókat rendkívüli érzékkel, alapossággal és biztatással készíti a versenyekre. Biztos alapokon nyugvó szakmai tudása kimagasló nyelvi igényességgel párosul.
Az a pedagógus egyéniség, aki kollégáival és tanítványaival szemben egyaránt fontosnak tartja a kölcsönös tiszteletet: megértés, támogató magatartás jellemzi. Évtizedeken át osztályfőnökként is az iskolai értékrend alakításának és megőrzésének alappillére volt. Munkaközösség-vezetőként a hozzánk érkező fiatal kollégák munkáját nemcsak tanári pályájuk elején, hanem a későbbiekben is türelemmel, folyamatosan és diszkréten segíti. Volt tanítványai közül, mintaadó pedagógusi magatartásának is köszönhetően, többen választották a pedagógusi pályát, és jelenleg kollégaként tekint rájuk kitüntetett figyelemmel és gondoskodással.
Évtizedek óta mentortanári feladatokat lát el. Az állandó megújulás jegyében folyamatosan tovább képezte magát. Kezdetektől biztos célkitűzéssel irányítja iskolánk emelt szintű humán képzésének szakmai működését. Diákjai számos kiemelkedő megyei és országos eredményt értek el a támogatásával: a Szép magyar beszéd versenyen tanulója Kazinczy-díjat nyert, az Implom József helyesírási versenyen, az Édes Anyanyelvünk nyelvhasználati versenyen, a Szép Ernő regionális vers-és prózamondó versenyen, a Mécs László szavalóversenyen, különböző országos alkotói pályázatokon. Versenyzői az OKTV fordulóiban is sikeresen helytálltak.
Az Arany János Tehetséggondozó Programban is nagy odafigyeléssel készíti diákjait, az Aranytoll helyesírási, a Tömörkény István alkotói pályázatokon, az AJTP Művészeti Fesztiválon, az országos Arany János Irodalmi Versenyen is több dobogós helyezést szereztek a diákjai. Tehetséggondozói munkájában a felzárkóztatásra is figyelmet fordít, körültekintő, higgadt, kiszámítható egyéniségére mindig számíthatnak tanítványai. Iskolai, városi és megyei ünnepségek állandó szervezője, iskolánk névadója emlékének méltó őrzője, legújabban a költészet napi versmaratont honosította meg a gimnáziumban, melynek a diákság körében óriási sikere van. Elhivatottsága, szakmai felkészültsége, megalapozott és szilárd értékek mentén megfogalmazott javaslatai, hozzászólásai miatt kollégái tisztelik és becsülik. Szakmai és emberi tulajdonságai példaértékűek az iskola tanárai és tanulói számára, melyet a Bessenyei György Gimnázium és Kollégium nevelői közössége Bessenyei emlékérem adományozásával ismert el.
A nyugdíjba vonulók köszöntése
Az ünnepség további részében, Leleszi Tibor polgármester, Kisvárda Város Önkormányzatának Képviselő-testülete nevében, virággal és ajándékkal mondott köszönetet mindazon pedagógusok és nevelő-oktató munkát segítő alkalmazottaknak, akik hosszú éveken keresztül áldozatos munkát végeztek a közoktatásban.
- Váradiné Tóth Ilona és Jackovics László a Bessenyei György Gimnázium pedagógusai,
- Ráti Józsefné élelmezésvezető és Megyesi Lászlóné technikai alkalmazott a Szent László Katolikus Középiskola, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda intézményéből,
- Molnár Györgyné és Gyenes Istvánné a II. Rákóczi Ferenc Szakközép és Szakiskola pedagógusai,
- a Kisvárdai Református Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium 4 tanára: Cseh Ádámné, Balogh Sándor, Dobos B. Józsefné, Ficsóri Ilona,
- a Vári Emil Általános Iskola tanárai Gubikné Juhász Enikő, Técsi Jánosné, Tisza Attiláné, Tóth Lászlóné,
- a Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskolából Földi Józsefné iskolatitkár és Miller Iván tanár,
- a Csillag-közi Központi Társulási Óvodából Berencsiné Dankó Éva, Csizmadia Istvánné, Tinku Jánosné és Tóth Béláné óvodapedagógusok,
- a Pedagógiai Szakszolgálatból Pongó Erzsébet az intézmény volt igazgatója,
- a Szent György Görögkatolikus Általános Iskolából Szabó Istvánné pedagógiai munkát segítő alkalmazott.
Az elismerések és köszöntések után, a kulturális műsorban közreműködtek:
- Petrásné Barkaszi Zsuzsanna „Ladies” nevű lűny formációs tánccsoportja,
- Dégi Zoltán, a DoktoRock Színtársulat tagja,
- az Arcadelt Kamarakórus,
- Dégi Zoltán tánccsoportjai.
Durucz Gabi
fotók: Kovács Péter