Nemzeti értékeink egyik legnagyobb kincse a néptánc. Vallja ezt a Kistérségi Szociális Szolgálat Fogyatékos Személyek Nappali Ellátása és a Rétközi Múzeum is. Április 30-án közös szervezésben "Táncos Kedden" ropták a táncot a fogyatékkal élő fiatalok és hozzátartozóik Gyöngy Ilona és Gyüre Tamás néptáncpedagógusok irányításával.
A rendezvénynek a Kistérségi Szociális Szolgálat újjá varázsolt Várday István úti épülete adott otthont, vendégül látva a Megoldás Közhasznú Egyesület és az Idősek Nappali Ellátásának ellátottjait is. A táncház jó alkalmat teremtett a meleg, emberi kapcsolatok ápolására, közösségformálásra, egyéni és közösségi élmények megélésére.
Népi hagyományainkat - így a néptáncot is - emberi közösségek hozták létre és éltették nemzedékről-nemzedékre. A fogyatékkal élő emberek is örömmel kapcsolódnak a hagyományápolók táborához. Egy-egy ilyen táncos családi, közösségi foglalkozás olyan művészetterápiás módszer is egyben, mely a belső lelki folyamatokra hatva öngyógyító erővel rendelkezik.
A múzeumpedagógiai foglalkozás az Új Széchenyi Terv TÁMOP.3.2.8.pályázati program keretében az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.
Csoóri Sándor vélekedése szerint: "Egy nép, amely népi kultúráját ugyanúgy vállalja, akár a múltját, semmivel sincs távolabb Európától, sem az egyetemes értékek világától, mint amelyik nem vállalja. Ellenkezőleg, egyre közelebb lesz."
Dionné Dócs Mária
szociálpedagógus