Megszakítás
Edit Content

Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola

475641070_1110947000823005_8433338100560275430_n

A Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola meghatározó szerepet játszik a város és a régió kulturális életében, immár több mint hat évtizede. Az intézmény az 1959/60-as tanévben kezdte meg működését, kezdetben csupán három hangszeres képzéssel. Az alapítás óta eltelt évek során az iskola folyamatosan bővült, mind a képzési kínálatát, mind a közösségi szerepvállalását tekintve.

Folyamatos bővülés és hangszeres képzés

A kezdetekben az iskola főként a klasszikus zenei képzésre koncentrált, azonban az évek során egyre több hangszer oktatására nyílt lehetőség. A városba érkező különféle hangszereken oktató tanárok szakértelmét, mára hegedű, cselló, zongora, furulya, fuvola, klarinét, rézfúvós- és ütőhangszerek, gitár, magánének valamint népi hangszerek is szerepelnek az oktatott tantárgyak között. Ez a sokszínűség lehetővé teszi, hogy a tanulók a saját érdeklődésüknek és tehetségüknek megfelelően válasszanak hangszert, és mélyebb zenei ismereteket szerezzenek.

Agárdi
weiner_5
weiner_11
weiner_12
weiner_17
weiner_15

A művészeti ágak bővítése

A 2000/2001-es tanév jelentős mérföldkövet jelentett az iskola történetében, ekkor alakult át az intézmény négy művészeti ágat felölelő művészeti iskolává. Bár az évek során a tevékenység három művészeti ágra szűkült – zeneművészet, képzőművészet és színművészet –, az iskola továbbra is sokrétű képzési lehetőségeket kínál. Minden tanszakon szakképzett pedagógusok oktatják a művészetek iránt érdeklődő tanulókat. Az oktatás a székhelyen kívül több telephelyen is zajlik, biztosítva, hogy a környező települések fiataljai is hozzáférhessenek a művészeti képzéshez.

Az iskola helyi szerepe és közösségi jelenléte

A Weiner iskola kezdettől fogva aktívan részt vesz Kisvárda kulturális életében. Az intézmény tanárai közül számos szakember került ki, akik nemcsak az iskola munkáját, hanem a helyi közösségek életét is gazdagítják. Közülük többen kórusokat vezetnek, zongorakísérőként működnek, vagy az általános- és középiskolákban tanítanak éneket. A tantestület tagjai nemcsak pedagógusként, hanem aktív hangszerjátékosként és alkotóművészként is tevékenykednek, tehetségüket pedig városi, tankerületi és országos szinten is elismerik.

Az iskola diákjai és tanárai rendszeresen részt vesznek a város életében, legyen szó városi ünnepségekről, közművelődési programokról, iskolai vagy óvodai rendezvényekről. Az intézmény nemcsak a művészetoktatás, hanem a helyi kulturális értékek megőrzésének és továbbadásának is kulcsfontosságú szereplője.

Szakmai sikerek és továbbtanulási lehetőségek

A Kisvárdai Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola növendékei az elmúlt évtizedekben számos hazai és nemzetközi versenyen értek kiemelkedő eredményeket, ezzel is bizonyítva az intézmény magas színvonalú oktatását és a tanárok elhivatottságát. Az iskola tanulói minden művészeti ágban tevékenyen vesznek részt különféle megmérettetéseken, legyen szó hangszeres versenyekről, képzőművészeti pályázatokról vagy színművészeti fesztiválokról.

Zenei versenyeredmények

A zenei tanszak diákjai rendszeresen képviselik az iskolát országos és nemzetközi szinten. Hegedűsök, zongoristák, csellisták, gitárosok valamint fúvós- és ütőhangszeres növendékek egyaránt kimagasló teljesítményt nyújtanak, számos arany, ezüst és kiemelt nívódíjat szerezve a vármegyei, regionális versenyeken. A tanulók dobogós helyezéseket értek el az Oktatási Hivatal által háromévenként megrendezett Országos Művészeti Versenyeken, ez jelenti a legnagyobb elismerést. Emellett szép eredmények születnek a nemzetközi versenyeken is, mind szóló mind kamarazenei kategóriában.

Képzőművészeti és színművészeti sikerek

A képzőművészeti tanszak tanulói különböző rajzpályázatokon és kiállításokon értek el figyelemre méltó eredményeket, munkáikat több alkalommal díjazták országos és nemzetközi szinten is. A diákok alkotásaikban kreativitásukat és technikai tudásukat mutatják meg, amelyhez az iskola modern eszközökkel felszerelt műhelye biztosítja az ideális hátteret.

A színművészeti ágon tanuló növendékek is sikeresen szerepelnek különféle rendezvényeken, fesztiválokon. Színpadi jelenlétükkel és drámai kifejezőerejükkel több elismerést szereztek már csoportosan és egyénileg egyaránt.

weiner_6
weiner_8
weiner_9
weiner_16

A sikerek mögött álló elhivatottság

A növendékek eredményei az iskola szakmailag felkészült és lelkiismeretes pedagógusainak, a diákok kitartó munkájának és a szülők támogatásának köszönhetőek. A versenyeredmények nemcsak a gyerekek tehetségét és szorgalmát tükrözik, hanem azt is, hogy a Weiner Iskola a régió egyik legkiemelkedőbb művészeti oktatási intézménye.

Az iskola sikerét jól mutatja a szakirányú továbbtanulásban részt vevő tanulók magas száma. Az elmúlt  hatvanöt évben közel száz diák nyert felvételt művészeti szakközépiskolákba, konzervatóriumokba, majd főiskolákra és a Zeneakadémiára. Ezek a számok nemcsak az iskola színvonalát, hanem a tanárok elhivatottságát és a diákok tehetségét is igazolják. Az ott végzett növendékek közül sokan ma már elismert zenetanárok, koncertező művészek, vagy éppen a Weiner iskola tanárai, akik visszatértek az alma mater falai közé, hogy tudásukat továbbadják a következő generációnak.

weiner_10
weiner_2
weiner_14

Közadatkereső    |    Adatvédelem     |     Impresszum