
A törvényben előírtaknak megfelelően az intézmény tevékenységköre magában foglalja a naprakész és pontos információnyújtást, a különféle térítésmentes tanácsadásokat, a prevenciót, az ügyintézés segítését, az eseti problémák és krízis kezelését és a szociális segítőmunkát az elrendelt hatósági intézkedések mellett is.
Alapvető feladatainkat a lakosság igényeihez, a törvényi és rendeleti előírásokhoz és a változó társadalmi viszonyokhoz rugalmasan alkalmazkodva alakítottuk ki és törekszünk a folyamatosan reagálni a lakosság igényeire.
Feladataink:
Kötelező feladatok: család- és gyermekjóléti szolgáltatás, család- és gyermekjóléti központ, gyermekek átmeneti ellátása – helyettes szülő, bölcsődei ellátás.
Önként vállalt feladatok: alternatív napközbeni ellátás – játszóház,
Család- és Gyermekjóléti Szolgálat: a családsegítés és gyermekjóléti szolgáltatás feladatait tájékoztatás nyújtásával, szociális segítő munkával látja el. A családok segítése érdekében veszélyeztetettséget és krízishelyzetet észlelő- és jelzőrendszert működtet.
Család- és Gyermekjóléti Központ: ellátja a járás területén a hatósági intézkedéshez kapcsolódó feladatokat és speciális szolgáltatásokat (kapcsolattartási ügyelet, jogi és pszichológiai tanácsadás, óvodai és iskolai szociális munka). Szakmai támogatást nyújt a járás területén működő család- és gyermekjóléti szolgálatok számára.
Gyermekek átmeneti ellátása – Helyettes szülő: az átmeneti gondozást igénylő gyermek számára, akit a szülő valamely ok miatt nem tud átmenetileg ellátni, nyújt biztonságos családi környezetben történő elhelyezést, míg a szülő ismét képessé válik a gondozására. Az ellátás jelentősége, hogy a gyermek családban való nevelkedését támogatja.
Gyermekek napközbeni ellátása – Lovacska Családi Bölcsőde: a bölcsődei nevelés-gondozás feladata a családban nevelkedő kisgyermekek napközbeni ellátásának és esetlegesen kiegészítő szolgáltatások biztosításával 20 hetes kortól – 3 éves egészséges, és 20 hetes kortól – 6 éves sajátos nevelésű igényű gyermek testi- és pszichés szükségleteinek kielégítése, az optimális fejlődés elősegítése.
Az igénybevétel módja
A Kisvárdai Család- és Gyermekjóléti Központja szolgáltatásait önkéntesen vehetik igénybe az egyének, gyermekek és szüleik vagy gondozóik, illetve cselekvőképességükben korlátozott személyek, a jelzőrendszer jelzését követően intézményünk kezdeményezi a kapcsolatfelvételt, a hatóság (gyámhivatal) kötelezi az egyént, a gyermeket, a szülőt a szolgáltatás igénybevételére, a szolgáltatást elsősorban az illetékességi területen élő, tartózkodó személyeknek biztosítjuk.
Az igénybevétel feltételei
A Kisvárdai Család- és Gyermekjóléti Központja által biztosított szolgáltatások (általános és speciális) igénybevétele térítésmentes.
A szolgáltató és az igénybe vevő közötti kapcsolattartás módja
Intézményünk tevékenysége elsődlegesen a személyes kapcsolattartásra épül. A szolgáltatást önként igénybe vevők esetében az első találkozás az intézményben, a család otthonában vagy egyéb helyszínen történik, amelyen a felvetődő problémák, felmerülő igények megtárgyalása után kerül sor az együttműködés színterének a megbeszélésére.
0-24 Gyermekvédő hívószám: +36 80 212 021 (csak Kisvárda járás településein élő lakosok számára biztosított.)
Telefon: +36 45 556 475
E-mail: csagyekpkisvarda@gmail.com
Honlap: https://csagyekpkisvarda.webnode.hu/
Igazgató: Révészné Pázmán Andrea
Weboldalunkon „cookie”-kat (továbbiakban „süti”) alkalmazunk. Ezek olyan fájlok, melyek információt tárolnak webes böngészőjében. Ehhez az Ön hozzájárulása szükséges.