A Magyar Színházak 34. Kisvárdai Fesztiválja idén nyáron is több napon át, június 24-től július 2-ig nyújt színházi élményeket a nagyközönség számára. A versenyprogramban több bemutató kap helyet a bemutatkozásra az idei gálán is.
A helyszín ismét változatos, sőt idén a Művelődési Központ és a Zsinagóga mellett egy új impozáns helyszínen, a Refi-színpadon is lesznek kulturális programok. De lesz gasztroszínház, kulturális-kulináris est a Várda Sport Hotelben és idén a moziban is lesz program, a VárdaPlex Cinema filmvásznán keresztül.
A nyári színházi fesztivál programjára több meglepetés produkció is érkezik, melyek emelik a rendezvény színvonalát. Az esemény zárónapján, a gálán megtudhatják a kedves érdeklődők, s színházak képviselői, művészei, hogy milyen eredményt értek el az idei kisvárdai versenyprogramon. 2022-ben a fesztivál díszvendége a Zentai Magyar Kamaraszínház.
MAGYAR SZÍNHÁZAK 34. KISVÁRDAI FESZTIVÁLJA
JÚNIUS 24. - JÚLIUS 2.
JÚNIUS 24. PÉNTEK
18.00 óra, Művelődési Központ
Csehov: Három nővér
(verseny) (2h 40’ szünettel) R.: Sebestyén Aba m.v.
Szabadkai Népszínház Magyar Társulat
21.00 óra, Zsinagóga
Visky András: A test történetei
(hallgatói program) R.: Eszenyi Enikő és Szilágyi Csenge
CSAK! – Csengeri Alkotó Közösség - Szakmai vezető: Eszenyi Enikő
21.00 óra, Refi-színpad
Győrei Zsolt – Schlachtovszky Csaba: Hamlear, a dán királyfiból lett brit király
(2h 40’ szünettel) R.: Őze Áron
A Bartók Kamaraszínház és a Gyulai Várszínház közös produkciója.
JÚNIUS 25. SZOMBAT
17.30 óra, Művelődési Központ
Megnyitó ünnepség
Ken Kesey – Dale Wassermann: Száll a kakukk fészkére
(verseny) (3h egy szünettel) (14+) R.: Vladimir Anton.
Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
21.30 óra, Zsinagóga
Goldoni: A fogadósnő
(verseny) (1h 40’ egyben) R.: Mészáros Tibor
Zentai Magyar Kamaraszínház
JÚNIUS 26. VASÁRNAP
18.00 Művelődési Központ
Szerelem és más bűntények
(Stefan Arsinjević azonos című regénye nyomán) (verseny) (stúdióelőadás) (2h egyben)
R.: Theodor Christian Popescu
Tamási Áron Színház, Sepsiszentgyörgy
21.00 óra, Zsinagóga
Schwechtje Mihály: Az örökség
(verseny) R.: Rédli Károly
Komáromi Jókai Színház
21.00 óra, Refi-színpad
Noël Coward: Tiszta röhej
Orlai Produkció
JÚNIUS 27. HÉTFŐ
17.30 óra, Művelődési Központ
Molnár Ferenc – Kellér Dezső – Zerkovitz Béla: A doktor úr
(verseny) (stúdióelőadás) (3h két szünettel) R.: Keresztes Attila
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulat
21.00 óra, Zsinagóga
Alessandro Baricco: Novecento
Előadja Székely Bea. (1h 15’ egyben) R.: Táborosi Margaréta
Zentai Magyar Kamaraszínház
21.00 óra, Refi-színpad
Tamási Áron – Szarka Gyula: Ördögölő Józsiás
(verseny) (3h két szünettel) (6+) R.: Pataki András
A Soproni Petőfi Színház és a Zentai Magyar Kamaraszínház koprodukciója.
JÚNIUS 28. KEDD
18.00 óra, Művelődési Központ
Forráspont
(Yasmina Reza: Az öldöklés istene c. műve nyomán) (verseny) (stúdióelőadás) (1h 15’ egyben) (14+)
R.: Oleh Melnicsuk
Beregszászi Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház
20.00 óra, Zsinagóga
Nyikolaj Erdman: Az öngyilkos
(verseny) (2h 40’ szünettel) R.: Botos Bálint
Szigligeti Színház, Nagyvárad
21.00 óra, Refi-színpad
Gyárfás Miklós: Tanulmány a nőkről
R.: Kis Domonkos Márk
A Zenthe Ferenc Színház és a Soproni Petőfi Színház koprodukciója.
JÚNIUS 29. SZERDA
16.00 óra, Várdaplex Cinema
Szelíd - Csuja László és Nemes Anna filmje
18.00 óra, Művelődési Központ
Georg Büchner: Woyzeck
(verseny) (stúdióelőadás) (1h 40’ egyben) R.: Albu István
Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulat
21.00 óra, Zsinagóga
Tolsztoj: Az élő holttest
(verseny) (2h egyben) R.: Tapasztó Ernő
Az Aradi Kamaraszínház és a Szegedi Pinceszínház közös produkciója.
21.00 óra, Refi-színpad
Paolo Genovese: Teljesen idegenek
(1h 50’ egyben) R.: Czukor Balázs
Játékszín
JÚNIUS 30. CSÜTÖRTÖK
17.00 óra, Művelődési Központ
Myka Myllaho: Káosz
(verseny) (stúdióelőadás) (1h 40’ egyben) (16+) R.: Deli Szófia
Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós
19.00 óra, Várda Sport Hotel Étterme
B.O.R. - Kolozsi Borsos Gábor (Figura Stúdió Színház, Gyergyószentmiklós) egyéni előadása
gasztroszínház, kulturális-kulináris est (1h 30’ egyben) R.: Márkó Eszter
21.00 óra, Zsinagóga
Klaus Mann: Mephisto
(verseny) (2h szünettel) R.: Boris Liješević m.v.
Újvidéki Színház
21.00 óra, Refi-színpad
Gyöngyhajú lány balladája – Omega musical
A TBG Production közreműködésével bemutatják a Re-Production tánc- és előadóművészei (2h szünettel)
JÚLIUS 1. PÉNTEK
17.00 óra, Zsinagóga
Grimm testvérek: Félelemkeresők
(hallgatói program) (50’) R.: Balázs Zoltán
Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Stúdió Színház
18.30 óra, Művelődési Központ
Maja Pelević: Az utolsó kislányok
(verseny) (stúdióelőadás) (1h 30’ egyben) (16+) R.: Kokan Mladenović
Kosztolányi Dezső Színház, Szabadka
21.00 óra, Refi-színpad
Miles Tredinnick: Elvis, oltár, Miami
R.: Harmath Imre
Bánfalvy Stúdió
JÚLIUS 2.SZOMBAT
Művelődési Központ - záróünnepség
„Egynyári Kaland” - Nagy Sándor, Peller Anna és Vágó Bernadett zenés műsora
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.
Szereposztások, szinopszisok, fotók az előadásokról, belépőjegy-árak és a fesztivál műsorfüzetének anyagai megtalálhatóak a www.kisvarda.szinhaz.hu/fesztivál weboldalon.
Felhívjuk nézőink figyelmét, hogy egyes napokon a különböző helyszíneken tartandó előadások kezdési időpontja ugyanakkor van, kérjük szíveskedjenek ezt figyelembe venni a jegyek megvásárlásakor.
Info:
Kisvárdai Várszínház és Művelődési Központ, 4600 Kisvárda, Flórián tér 20.,
tel: +36 45 500 265; +36 20 922 0595; +36 20 464 7454.;
kisvarda.szinhaz@t-online.hu
kisvarda.szinhaz@gmail.com
Támogatók:
Emberi Erőforrások Minisztériuma, Nemzeti Kulturális Alap, Kisvárda város Önkormányzata
Médiatámogató:
Friss FM Rádió, Kisvárda